Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2024-01-19

Growboxy - wygodne miejsce do wzrostu sadzonek

Sezon ogrodniczy jest tuż za rogiem, co oznacza, że nadszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do uprawy, czas na kiełkowanie nasion. W osiągnięciu sukcesu w domowym ogrodnictwie, kluczowy narzędziem mogą okazać się propagatory oraz namioty dla sadzonek, które umożliwiają skuteczne ukorzenianie klonów, kiełkowanie nasion i uprawę zdrowych sadzonek. Przyjrzyjmy się, jak te urządzenia mogą być wykorzystane do przygotowania sadzonek pomidorów, papryki, ogórków, sałaty, ziół, a także roślin o specjalnych  takich jak konopie na których uprawę trzeba mieć zezwolenie.

Growboxy: Wygodne środowisko do wzrostu sadzonek

Propagatory / szklarenki / namioty uprawowe  są doskonałym narzędziem dla ogrodników, którzy chcą kontrolować warunki wzrostu swoich roślin od samego początku. Przygotowanie sadzonek pomidorów, papryki, ogórków, sałaty, ziół czy konopi zaczyna się od właściwego ukorzeniania klonów lub kiełkowaniu z nasion.

Wybór Odpowiedniego podłoża

Rozpoczynając przygodę z uprawą i robieniem sadzonek, warto zadbać o jakość podłoża. Wybierając specjalistyczny substrat do ukorzeniania, zapewnimy naszym roślinom doskonałe warunki do wzrostu korzeni. Ważne aby nasze podłoże było mocno napowietrzone i nie zawierała za dużo nawozu. 

Temperatura i Wilgotność

Propagatory pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury i wilgotności, co jest kluczowe dla pomyślnego kiełkowania nasion. Rośliny, takie jak papryka czy pomidory, potrzebują ciepła, aby szybko rozwijać się i zdrowo kiełkować.

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED w propagatorach dostarcza niezbędnego światła dla intensywnego wzrostu roślin. To szczególnie ważne w okresie, gdy dni są krótsze, a naturalne światło słoneczne jest ograniczone.

Ochrona Przed Chłodem:

W okresie przedwiosennym, kiedy noce mogą być jeszcze chłodne, namioty dla sadzonek stanowią doskonałe schronienie i są łatwe w ogrzaniu. Zapewniają ochronę przed niskimi temperaturami, zabezpieczając delikatne rośliny przed szokiem termicznym.

Namioty dla sadzonek: Przenośne centra uprawowe

Namioty dla sadzonek są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą rozpocząć hodowlę roślin w większej skali, a jednocześnie utrzymać kontrolę nad warunkami wzrostu. W takich namiotach można hodować sadzonki różnych roślin, aby zwiększyć różnorodność ogrodu.

Przestrzeń dla wielu roślin

W namiotach dla sadzonek można jednocześnie hodować sadzonki pomidorów, papryki, ogórków, sałaty, ziół czy konopi, zapewniając każdej roślinie odpowiednią przestrzeń i warunki.

Łatwość Przenoszenia

Namioty dla sadzonek są przenośne, co umożliwia łatwe dostosowanie ich położenia w zależności od warunków pogodowych czy potrzeb roślin. To pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnego światła słonecznego.

domowy propagator do uprawy sadzonek

15 Maja: Przenoszenie sadzonek na świeże powietrze

15 maja to symboliczna data, po której nie powinny nastąpić przymrozki w Polsce, kiedy ogrodnicy mogą przenieść swoje rośliny z domowych propagatorów i namiotów pod gołe niebo lub do szklarni / folii. To moment, kiedy rośliny są wystarczająco silne i dobrze ukorzenione, by poradzić sobie z warunkami zewnętrznymi.

Aklimatyzacja

Przenoszenie sadzonek na świeże powietrze powinno być stopniowe, umożliwiając roślinom dostosowanie się do nowych warunków. Warto zacząć od krótkiego pobytu na zewnątrz, stopniowo zwiększając czas.

Ochrona Przed Chłodem

W przypadku roślin, które wymagają ciepła, takich jak pomidory czy papryka, należy monitorować prognozy pogody i w razie potrzeby korzystać z osłon czy agrowłóknin.

Gotowość na Obfite Plony

Korzystanie z propagatorów i namiotów dla sadzonek to klucz do udanego startu sezonu ogrodniczego. Przygotowując sadzonki pomidorów, papryki, ogórków, sałaty, ziół czy konopi, ogrodnicy mają kontrolę nad każdym etapem wzrostu, co przekłada się na silniejsze i zdrowsze rośliny. Wprowadzając rośliny do ogrodu po 15 maja, możemy cieszyć się obfitymi plonami i kolorowym ogrodem przez całe lato.

Polecane

PROPAGATOR / BOX UPRAWOWY HOMEBOX WHITE-AMBIENT R80S PAR+, 80x60xh70cm

PROPAGATOR / BOX UPRAWOWY HOMEBOX WHITE-AMBIENT R80S PAR+, 80x60xh70cm

Cena regularna: 563,00 zł brutto549,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 549,00 zł
Propagator 23,5x18x14cm

Propagator 23,5x18x14cm

11,99 zł brutto
Propagator 38x25xH14cm

Propagator 38x25xH14cm

17,99 zł brutto
Dark Propagator 60 (60x40xh60) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Dark Propagator 60 (60x40xh60) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Cena regularna: 368,00 zł brutto349,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 349,00 zł
Dark Propagator 90 ( 90x60xh98) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Dark Propagator 90 ( 90x60xh98) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Cena regularna: 499,00 zł brutto479,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 479,00 zł
Dark Propagator 120 ( 120x60xh190) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Dark Propagator 120 ( 120x60xh190) - Namiot na fazę wzrostu / do klonów

Cena regularna: 1 262,00 zł brutto1 229,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1 229,00 zł
Zestaw Eazy Plug do kiełkowania 12 nasion (tacka z kostkami+propagator)

Zestaw Eazy Plug do kiełkowania 12 nasion (tacka z kostkami+propagator)

Cena regularna: 28,90 zł brutto26,00 zł bruttoNajniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 26,00 zł
pixel