Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
2022-05-11

Na co zwrócić uwagę przy wyborze growboxa?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze growboxa?

Uprawa roślin we wnętrzu własnego domu nie jest łatwym zadaniem. Brak stałego dopływu wody, naturalnego oświetlenia czy w końcu przepływu świeżego powietrza to czynniki w znaczny sposób utrudniające rozwój domowych hodowli. Skuteczną metodą uprawy w warunkach domowych są specjalne szafy uprawowe - tzw. growboxy. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące ich pracy. Opowiemy także o typach tego rodzaju urządzeń - jaki wybór growboxów jest dostępny na rynku i jaki growbox będzie najlepszy dla naszej rośliny.

Dlaczego warto postawić na growboxa?

Podstawowe pytanie, które z pewnością pojawia się teraz w Państwa głowie, brzmi: dlaczego warto postawić na growboxa? Odpowiedź jest całkiem prosta. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie uprawy w warunkach domowych, zamknięte w ciemnym pomieszczeniu - odcięte de facto od naturalnych warunków, opadów deszczu i promieni słońca, growbox jest dla roślin idealnym zamiennikiem tego, z czego rezygnujemy, decydując się na stworzenie domowej uprawy. We wnętrzu urządzenia znajduje się bowiem wszystko, co jest potrzebne roślinie do prawidłowego rozwoju. Przede wszystkim growboxy są wyjątkowo szczelne. Do ich wnętrza nie dostaje się światło oraz powietrze z zewnątrz, dzięki czemu roślina hodowana w danym growboxie ma warunki idealne dostosowane do swoich potrzeb.

W co zaopatrzone są growboxy?

Kwestia oświetlenia jest kluczowym elementem wyposażenia profesjonalnych growboxów. Ekonomiczne zestawy uprawowe wyposażone są w specjalne lampy, które pozyskują energię za sprawą zasilaczy dołączanych do zestawu. Dodatkowo we wnętrzu growboxa znajdują się także odbłyśniki, dzięki którym rośliny są nasłoneczniane w sposób bardzo precyzyjny i żadna ich część nie zostaje dzięki temu pominięta. Warto więc pamiętać o tym, aby growbox, na jaki się decydujemy, posiadał w zestawie komplet odbłyśników. Można je również po prostu dokupić. Bez nich zasadzona wewnątrz roślina będzie rosła nierównomiernie - z jednej strony będzie bowiem oświetlona bardzo dobrze, a z drugiej - wcale. Wielu początkujących hodowców zapomina o montażu odbłyśników, przez co spotykają się z problemami dotyczącymi rozwoju rośliny. Proces kwitnienia jest w tym wypadku znacznie spowolniony, a przecież, decydując się na uprawę w warunkach domowych, liczymy na szybkie, widoczne efekty.

Spory wybór growboxów na rynku

Żyjemy w czasach, w których domowa uprawa staje się coraz popularniejszą metodą sadzenia różnego rodzaju roślin. Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu przeznaczonego do tej metody prześcigają się w proponowaniu nam kolejnych urządzeń mających wpływ na jakość naszych sadzonek. Nie inaczej jest w przypadku zestawów uprawowych. Obecnie domowi growerzy posiadają naprawdę spory wybór growboxów będących urządzeniami zaprojektowanymi w taki sposób, aby można było dostosowywać je do indywidualnych potrzeb każdej rośliny. Właśnie te potrzeby są czynnikiem, który przede wszystkim należy wziąć pod uwagę podczas wyboru growboxa. Wielkość rośliny, moc oświetlenia potrzebnego do prawidłowego rozwoju, ilość wody, którą należy jej dostarczyć - o tych rzeczach należy pomyśleć, zanim dokonamy zakupu zestawu uprawowego growbox.

Co jeszcze oferuje growbox?

Co jeszcze znajdziemy w zestawie dobrego growboxa? Są to oczywiście mechanizmy umożliwiające podlewanie sadzonki, a także filtry oczyszczające powietrze, tworzące jednocześnie we wnętrzu namiotu idealne warunki do rozwoju rośliny. Inwestując w profesjonalny zestaw uprawowy growbox, powinniśmy spodziewać się także specjalnych programatorów czasowych, dzięki którym wszelkie parametry związane z doprowadzeniem uprawy do pożądanych efektów mogą być pilnowane co do sekundy. Czas naświetlania czy podlewania może być bardzo sumiennie kontrolowany, dzięki czemu będą Państwo mieli pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Growbox to świetne rozwiązanie dla każdego hodowcy

Jeśli zależy Państwu na profesjonalnej hodowli i dbałości o każdy szczegół - serdecznie zachęcamy do zdecydowania się na zakup growboxa. Urządzenia tego typu gwarantują roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, a hodowcy - możliwość stałej kontroli tego, co dzieje się z sadzonką. Wybór growboxów na rynku urządzeń związanych z domową uprawą jest bardzo szeroki. Bez problemu można więc dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb każdego ogrodnika, a następnie zadbać o to, aby roślina rosła w prawidłowy sposób. Chcąc ustalić, jaki growbox okaże się w przypadku Państwa uprawy najlepszy, należy przeanalizować potrzeby rośliny mającej się w nim znaleźć. Mowa tu oczywiście o jej rozmiarach docelowych, potrzebach dotyczących naświetlania oraz poboru wody.

pixel