Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

WENTYLACJA / FILTRY POWIETRZA

( ilość produktów: 248 )

Filtrów oraz wentylatorów powietrza do growboxów jest na rynku z pewnością bardzo dużo. Każde z nich charakteryzuje się innymi właściwościami, jednak przeznaczenie mają jedno - filtry mają pochłonąć nieprzyjemne zapachy, szkodliwe substancje, a wentylatory wyciągać powietrze z pomieszczenia uprawowego i wtłaczać oczyszczone do boxa. Zestaw wentylacyjny podłącza się w następującej kolejności: filtr węglowy -> przewód wentylacyjny -> wentylator -> ewentualnie przewód wentylacyjny.

Filtry powietrza dzielimy na dwie kategorie w zależności od węgla aktywnego, którym są wypełnione. Filtry PROFESJONALNE mają węgiel aktywny od CTC 75 o aktywnej powierzchni> 1200 m² / g co zapewnia bardzo skuteczną filtrację z niechcianych zapachów. Niektóre modele są napełnione jeszcze lepszym węglem CTC 80 lub nawet CTC95. Filtry do zastosowań profesjonalnych redukują niechciany zapach do 100%.

Tańsze w zakupie, filtry ECO redukują zapach do poziomu 80-90% w zależności od modelu oraz skali zapachu. W filtrach ECO zazwyczaj stosowany jest węgiel aktywny CTC55 lub węgiel CTC75 mieszany z wypełniaczem nie aktywnym np. łupiny kokosowe.

W naszej ofercie otrzymacie wiele różnych modeli, więc każdy bez problemu może wybrać coś dla siebie. Oferowane przez nas modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów i dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jakiego filtra potrzebujesz?

Należy wiedzieć, że moc filtra powietrza dobieramy do mocy wentylatora wyciągającego. Moc wentylatora musi być dostosowana do ilości oświetlenia w naszym growboxie lub pomieszczeniu uprawowym.

Moc (m3/h) wentylatora zależy m.in. od tego, jak duże (m3) jest dane pomieszczenie, w którym odbywa się nasza uprawa, ile lamp i przełączników oraz innych urządzeń znajduje się w środku, jak długie są węże/kanały przed i za wejściem/wyjściem, czy są proste, wygięte. Dodajmy, że trudno jest znaleźć jedną, odpowiadającą każdemu przypadkowi regułę obliczania wydajności, ponieważ zależy ona od wielu zmiennych.

W ofercie można znaleźć wentylatory firmy CanFan oraz Prima Klima, które są specjalnie przystosowane do ciągłej pracy w trudnych warunkach, charakteryzujące się cichą pracą w różnym położeniu oraz łatwym montażem. Przysługuje na niego 5 lat gwarancji. Z pewnością jest to produkt godny polecenia.

Posiadamy także wentylator promieniowy, który można używać wewnątrz pomieszczeń, zastosować do filtrów powietrza z węglem aktywnym lub wentylacji odbłyśników CoolTube. W ofercie znajdziecie również kompletną ofertę filtrów powietrza, których wielkość i rodzaj należy dostosować do swoich potrzeb. Odwiedź naszą stronę internetową i wybierz produkt odpowiedni dla Twoich potrzeb.

pixel