Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Żele do klonowania / sytmulatory korzeni

( ilość produktów: 9 )

Klonowanie roślin to zadanie o dość wysokim poziomie trudności. Wymagane jest do tego odpowiednie doświadczenie i dużo uwagi, bo w drodze do celu trzeba kolejno realizować kilka kroków. Z pomocą w tym niełatwym procesie przychodzą zdobycze XXI wieku. Na rynku pojawiło się wiele preparatów oraz urządzeń wspomagających pracę ogrodników. Są to np. niezwykle efektywne żele do korzeni. Po tego typu produkty z powodzeniem mogą sięgać pasjonaci roślinności o różnym zaawansowaniu. Z ich wykorzystaniem poradzą sobie osoby początkujące oraz doświadczeni profesjonaliści. Na stronie www.domowauprawa.pl oferujemy jedynie produkty najwyższej jakości, bo wiemy, jak bardzo cenne są dla właściciela jego kwiaty. Zdajemy sobie również sprawę, że istotne kryterium to cena, dlatego zadbaliśmy o wysokiej klasy akcesoria nieobciążające budżetu.

Zalety klonowania

Na proces klonowania składa się kilka etapów i szereg akcesoriów m.in. stymulator korzeni. Na początku należy zadbać o odpowiednią roślinę, pobierając szczepki od zdrowych i rozwiniętych okazów. Czynność trzeba wykonać pod odpowiednim kątem, przy pomocy ostrego narzędzia np. żyletki lub skalpela. Po krótkiej chwili sadzonki przesadzamy do przygotowanego wcześniej miejsca. Klonowanie roślin to dobry sposób na ich odmłodzenie. Dotyczy to zarówno okazów hodowanych w domu, jak i na zewnątrz. W ten sposób przedłużymy życie np. naszych ulubionych kwiatów. Szczepki mają jeszcze jedną, istotną zaletę. To darmowy sposób na powiększenie swojej kolekcji upraw. Co więcej, dokładnie znamy pochodzenie szczepek, a więc nie ma powodów do obaw o przypadkowo przeniesione choroby. To istotny argument, bo znane są przypadki, gdzie zakupione rośliny okazywały się nosicielami destrukcyjnych grzybów.

Poszukiwania nigdy nie były łatwiejsze

Klonować można metodami tradycyjnymi. Przyjemniejszym rozwiązaniem będzie jednak wsparcie się wygodnymi w użytkowaniu akcesoriami. O odpowiednie preparaty zadbaliśmy w naszym sklepie Domowa Uprawa. Na klientów czeka bogata oferta żeli do ukorzeniania m.in. Clonex, Juicy Roots i Emerald Shaman. Każdy z nich doskonale się sprawdzi, bez obawy o naruszenie nawet najdelikatniejszych roślin. Przydatne okażą się również specjalne sprzęty. Tanie, a zarazem skuteczne urządzenia to np. Grodan Vital lub Grodan Taca 77. Pierwsze to kostka do kiełkowania i ukorzeniania, zapewniająca równomierne rozsyłanie substancji odżywczych. Daje to jednolitą, wysoką jakość uprawy. Drugi sprzęt stanowi wygodna taca do kiełkowania nasion w kostkach z wełny mineralnej. Wzmacnia młode rośliny oraz przyśpiesza ich wzrost. Podejmując się klonowania, można też sięgnąć po maty grzewcze lub propagatory. To sprzęty o najwyższej jakości oraz atrakcyjnej cenie. Już teraz sprawdź naszą ofertę, w wygodny i łatwy sposób złóż zamówienie. Zapewniamy szybki czas realizacji!

pixel