Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy LED do uprawy roślin - oświetlenie do growboxa

( ilość produktów: 133 )

Lampy ledowe do uprawy roślin to najnowsza, innowacyjna i zarazem najbardziej funkcjonalna technologia oświetlenia. Co ciekawe, o jej zaletach w roślinnych hodowlach przekonaliśmy się stosunkowo niedawno. Lampy LED (diody elektroluminescencyjne) pojawiły się w latach 60-tych ubiegłego wieku. Z czasem zaczęły zyskiwać na znaczeniu, tym samym dopasowując się do oczekiwań systematycznie rozwijających się dziedzin. Nic więc dziwnego, że technologia ledowa tak świetnie przyjęła się w uprawie roślin.

Lampa LED do hodowli roślin – w duchu energooszczędności

Na rynku sztucznego oświetlenia dominuje wiele ciekawych propozycji. Jeszcze z perspektywy kilku lat wstecz można dostrzec silne natężenie wyboru świetlówek, lamp sodowych (HPS) i lamp metalohalogenkowych (MH). Były one najpopularniejszym „strzałem w dziesiątkę” ze względu na wydajność, żywotność i przede wszystkim cenę. W tamtym czasie lampy LED do hodowli roślin stawiały pierwsze, nieśmiałe kroki. Zaawansowani ogrodnicy uznawali, iż lepsza jest samodzielna budowa paneli ledowych od zakupu w sklepie. Aktualnie jednak wielu producentów dopasowuje się do oczekiwań klientów, tym samym kreując produkt bardziej dostępny – lampy LED są tańsze, wydajniejsze, wykonane z wyższej jakości materiałów. Kuszące, nieprawdaż?

Wydajne lampy LED i Growbox – duet doskonały

Dlaczego lampa LED w Growboxie to nie tylko modny, ale funkcjonalny must-have? Panele ledowe do uprawy roślin w namiocie, Growbox wydzielają dużo mniej energii (w postaci ciepła) od popularnych lamp HID. Nie potrzebne są dodatkowe akcesoria np. Cool Tube. Dzięki stosowaniu paneli LED w roślinnej hodowli, o wiele łatwiej kontrolować aktualną temperaturę w pomieszczeniu uprawowym. To ma szczególne znaczenie zwłaszcza latem. Wtedy to bowiem pojawia się problem związany ze zbytnim nagrzewaniem się roślin. To bardzo niebezpieczne zjawisko, które dodatkowo naraża „growerów” na znaczne straty. Wniosek? Lampy LED w Growboxach można stosować zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i w miesiącach jesienno-zimowych. Oczywiście zakup takiej lampy LED jest droższy, niemniej jednak warto spostrzec pewną zależność – lampy HID generują wyższe rachunki za oświetlenie. Tego zjawiska nie spotka się w przypadku zastosowania oświetlenia LED. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, lampy wydzielają mniej energii pod postacią ciepła, a co za tym idzie generują znacznie niższe opłaty związane z prowadzeniem hodowli roślin.

Growbox – zaproś do wnętrza znakomitej jakości lampę LED

Co jeszcze przemawia za zaproszeniem znakomitej jakości lampy LED do wnętrza Growboxa? Bliskość! W związku z tym, iż lampy LED odznaczają się zdecydowanie niższą temperaturą pracy, to umożliwiają zarazem ich ustawienie dużo bliżej szczytów roślin niż w przypadku lamp sodowych (HPS). To natomiast oznacza, że zieloni przyjaciele otrzymują więcej życiodajnego i niezbędnego do przeprowadzenia procesu fotosyntezy światła. Dzięki temu wzrasta witalność roślin, kwiatostany są gęstsze, natomiast łodygi cięższe i większe. Warto pamiętać, iż podczas ustawiania np. lampy 300W w Growboxie, należy odnaleźć złoty środek pomiędzy intensywnością, poziomem natężenia światła a powierzchnią oświetlaną. Tego typu informacje zazwyczaj znajdują się w dokładnej specyfikacji danego produktu – każdy producent bowiem ma własne zalecenia.

Lampy LED do uprawy konopi – co warto wiedzieć?

Lampa LED do uprawy konopi to aktualnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań wdrażanych do tego typu upraw. Jak już wspomnieliśmy, sekretem innowacji paneli jest niższe zużycie energii. Dla tego typu roślin najważniejsze jest widmo (fale) światła, jakie generują lampy LED. Wartości te mieszczą się w zakresie od 400 do 500 i od 600 do 700. To, co doceniane jest przez zaawansowanych growerów to fakt, iż w lampach można umieścić źródło, które emituje takie fale (widmo), jakich wymaga roślina. W związku z tym nie zachodzi żadna strata energii – to natomiast oznacza znaczne zyski z prowadzonej uprawy. W celu uzyskania plonów bardzo dobrej jakości, obfitych i witalnych, należy zastosować lampy, które w 80% powinny składać się z diod czerwonych i w 20% z diod niebieskich. Rozłożenie tego poziomu jest istotne, ponieważ konopie same w sobie potrzebują zarówno czerwonego, jak i niebieskiego oświetlenia. Czerwona temperatura barwy jednak przeważa, ponieważ to właśnie ona decyduje o wielkości otrzymanego plonu rośliny. Na zakończenie chętnie dodamy, iż w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się wiele ciekawych propozycji lamp ledowych do uprawy roślin! Są one energooszczędne, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Prezentując doskonałą klasę w stosunku do ceny to jeden z najczęściej wybieranych typów oświetleń do hodowli roślin w Grow boxach, ogrodach zimowych, tunelach i szklarniach.

pixel