Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Substraty hydroponiczne

( ilość produktów: 5 )

Hydroponika to uprawa roślin w wodzie i jest coraz popularniejsza nie tylko u hodowców, ale wśród osób, które pielęgnują swoje rośliny doniczkowe. Obecnie tego typu uprawa jest stosowana przy użyciu chemicznie obojętnego keramzytu. Granulat wypełnia wkład wewnętrzny naszej doniczki i stabilizuje roślinę, która ma zapewnioną dla swoich korzeni odpowiednią ilość wody i powietrza, dzięki czemu może zdrowo się rozwijać. Dla osób, które decydują się na ten sposób uprawy mamy w naszym sklepie szeroki wybór granulatów ceramicznych, które tworzą obojętne chemicznie substraty hydroponiczne, na których można z łatwością hodować rośliny bez stosowania innego rodzaju podłoża, jak gleba ogrodowa, czy mieszanki doniczkowe.

Bezpieczny i wspierający zdrowy rozwój roślin keramzyt

Dostępne w naszym sklepie substraty hydroponiczne są stworzone z myślą o zarówno profesjonalnych hodowcach, jak i kolekcjonerach oraz domowych ogrodnikach. Dla systemów recyrkulacyjnych mamy w naszej ofercie wysokiej klasy keramzyt Canna Aqua Clay Pebbles. Jest to produkt, który został stworzony z myślą o użytku przez doświadczonych hodowców. Doskonale stymuluje rozwój, korzeni roślin i jest oznaczony świadectwem R.H.P. Canna Aqua Clay Pebbles nie ulegają gniciu i są w pełni obojętne chemicznie, posiadając neutralny poziom pH. Produkt odznacza się wysoką przepuszczalnością, dzięki czemu stanowi doskonałe podłoże dla upraw hydroponicznych. Wysoka zawartość powietrza bardzo skutecznie wpływa na zdrowy rozwój każdej pielęgnowanej rośliny. Dla zdrowej i obfitej hodowli substraty hydroponiczne Canna Aqua Clay Pebbles warto używać wraz z takimi produktami jak Aqua Vega oraz Aqua Flores, które odżywiają i wspomagają wzrost i kwitnienie roślin.

Substraty hydroponiczne, które umożliwiają naturalny wzrost roślin

Do różnorodnych sposobów upraw oraz do hydroponiki warto również spróbować keramzytu Plagron Euro Pebbles. Granulat można z łatwością wielokrotnie użytkować po przepłukaniu wodą, a sam w sobie jest obojętny chemicznie i biologicznie. Wykorzystując substraty hydroponiczne, można z łatwością regulować wartości odżywcze i zapewnić najwyższą wydajność absorpcji wody i powietrza. Keramzyt wypalany jest w piecu i tam uzyskuje swój charakterystyczny kształt i wygląd. Można go używać ponownie do nowych upraw dowolną ilość razy po dokładnym przepłukaniu wodą. Na naszej stronie internetowej znajdziecie substraty hydroponiczne zarówno w opakowaniach 10 litrowych, jak i 45 litrowych oraz niewielkie ilości, takie jak 1 litr granulatu.

pixel