Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jonizatory

( ilość produktów: 4 )

Prezentowane sprzęty, czyli jonizatory powietrza, wspomagają wszystkich miłośników roślin w zapewnieniu odpowiednich standardów prowadzonych upraw. Przede wszystkim dotyczy to zagwarantowania właściwego powietrza dla growboxów znajdujących się w domach czy mieszkaniach. Nie da się ukryć, że zwłaszcza bliska obecność wszelkich urządzeń elektronicznych, takich jak: komputery, telewizory, odtwarzacze muzyki czy większe akcesoria generuje znaczne ilości: kurzu, roztoczy, pyłów i innych zanieczyszczeń. Ich bieżące funkcjonowanie oznacza równocześnie wytwarzanie jonów dodatnich. Wpływają one niekorzystnie na nasze samopoczucie, a wraz z tym także wszelką roślinność. Zneutralizują je jony ujemne generowane przez jonizatory powietrza.

Jonizator powietrza w walce z pyłem i kurzem

Pozbywanie się: bakterii, grzybów czy drobnoustrojów zapewnia właśnie odpowiedni jonizator powietrza. Jest to urządzenie, które wpływa bezpośrednio na ogólny komfort funkcjonowania mieszkańców, jak też wykluczanie zagrożeń dla domowych upraw. Dzieje się tak poprzez fakt, iż skutecznie eliminuje on nieprzyjemny zapach związany z różnymi rodzajami substancji. Równocześnie oczyszcza powietrze z pyłów i roztoczy, które dość często bywają niewidoczne. Ich długotrwała obecność niekorzystnie wpływa na zdrowie roślin oraz człowieka. Te pierwsze mogą zdecydowanie gorzej się rozwijać i zapadać na choroby charakterystyczne dla określonego gatunku. Z kolei ludzie zmagają się z dolegliwościami ze strony układu oddechowego, a także uczuleniami i alergiami. Inwestycja w to urządzenie wydaje się zatem jak najbardziej zasadna, zwłaszcza gdy dotyczy mieszkańców dużych aglomeracji lub rejonów związanych z intensywną działalnością różnych branż przemysłowych. W wyborze najlepszego modelu może pomóc asortyment sklepu, który systematycznie poszerza się o kolejne pozycje produktowe. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, a zakup warto uzupełnić o programatory i kontrolery.

Jonizator powietrza a jakość przyszłej uprawy

Decydując się na jonizator, spośród dostępnych w naszej ofercie propozycji można zdecydować się na: generator ozonu, jonizator dwuiglicowy oraz pięcioiglicowy. Pierwsze z urządzeń marki Cornwall Electronics uchroni przed nieoczekiwanym atakiem grzybów i pleśni. Ozon już w minimalnych stężeniach wpływa na całkowite pozbycie się: gnicia, chorób bakteryjnych, drobnoustrojów, roztoczy, stęchlizny, dymu papierosowego, azotanów oraz pestycydów. Jonizator dwuiglicowy wpływa na powstawanie jonów ujemnych. Sprzęt jest przystosowany do pracy ciągłej, a więc wyróżnia się ponadprzeciętną żywotnością eksploatacyjną oraz naprawdę niską awaryjnością. Jego obsługa będzie nieskomplikowana, co tylko zachęca do ewentualnego zakupu. Odmiana pięcioiglicowa różni się głównie specyfiką przeznaczenia, ponieważ może być użyta do wyraźnie większych przestrzeni do 50 m2. Wszystkie modele przeszły zaawansowane testy technologiczne, potwierdzające ich właściwości użytkowe. Kupno ich w naszym sklepie daje więc pewność co do przyszłej eksploatacji. W parze z zakupem jonizatora może iść również wybór właściwego nawilżacza powietrza.

pixel