Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Elektrody

( ilość produktów: 5 )

Odczyn pH wpływa bezpośrednio na wzrost roślin oraz na ich prawidłowy rozwój. Gleba o nieodpowiedniej kwasowości nie pozwala na przyjęcie przez nie składników odżywczych oraz pierwiastków, przez co hamuje ich rozwój. Dla większości roślin najlepszym odczynem kwasowości jest wartość z zakresu 5,5-6,5 pH, która zapewnia im najlepsze warunki do prawidłowego kwitnienia. Aby jednak móc prawidłowo reagować na zmiany, należy jak najczęściej sprawdzać kwasowość specjalistycznymi elektrodami do pomiaru pH.

Elektroda do pomiaru pH – podstawowe cechy i ogólna charakterystyka

Elektrody do pomiaru pH to niezwykle dokładne urządzenia, które są w stanie precyzyjnie odczytać kwasowość gleby na podstawie wartości fizycznych i pokazać wynik na przejrzystej miarce z zakresu od pH 4 do aż pH 7. Są to urządzenia w formie niewielkiego długopisu z długim przewodem (nawet 2-metrowym) oraz uchwytem-sondą w komplecie, która służy do zapewnienia bezpieczeństwa elektrodzie. Urządzenia te we wnętrzu są wypełnione żelem, którego nie trzeba ponownie napełniać jak w przypadku starszych modeli, dzięki czemu są tanie w utrzymaniu, a zarazem długowieczne.Łatwe w utrzymaniu w czystości elektrody do pomiaru pH charakteryzują się także dobrą jakością połączenia BNC 2. Co ciekawe, użytkowanie elektrody poprawia również woodporny kabel, który zapewnia ochronę mechanizmu urządzenia przed działaniem cieczy. Elektroda umożliwia utrzymanie właściwej kwasowości gleby, a jej obsługa nie sprawia trudności nawet początkującym ogrodnikom. Podziałka lub wyświetlacz natychmiast pokazują wynik i sprawiają, że na wszelkie zmiany w glebie można zareagować niemal od razu.

Jak użytkować elektrody do pomiaru pH dostępne w sklepie Domowauprawa.pl?

Po zakupie, a przed pierwszym użyciem elektrody do pomiaru pH, należy wykonać kilka prostych czynności, mających za zadanie dopasować ją do naszych wymagań. Po pierwsze, niezbędna jest kalibracja przyrządu specjalnymi płynami o właściwych dla danego modelu odczynach, np. pH 7.0 oraz pH 4.0. Dzięki nim dane urządzenie ma pewne punkty odniesienia, które umożliwiają przeprowadzenie prawidłowego pomiaru już w glebie.Po drugie, elektroda miernika podczas przeprowadzania pomiaru musi być wilgotna. Tylko wtedy wynik będzie prawidłowy i w pełni miarodajny. Wiele osób o tym zapomina. Po trzecie – liczy się także sposób przechowywania elektrod, co ma bezpośredni wpływ na ich trwałość oraz długowieczność. Większość modeli ma minimum 6-miesięczną gwarancję, którą traci wskutek przechowywania ich w wodzie z osmozy odwróconej, destylowanej lub dejonizowanej (widać to po zmianie barwy elektrody).

Odwiedź sklep Domowauprawa.pl

W naszym sklepie dostępne są najlepsze elektrody do pomiaru pH najlepszych producentów z całego świata. Każdy produkt jest w nowy i objęty odpowiednim okresem gwarancyjnym. Ponadto przechodzi u producenta szereg rygorystycznych testów na precyzję działania oraz wydajność. Oferujemy także wymienne elektrody do różnych mierników oraz płyny. Zamów już dziś i skorzystaj z błyskawicznej dostawy oraz niskich cen.

pixel