Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

REGULACJA pH

( ilość produktów: 31 )

Kondycja gleby zdecydowanie wpływa na efektywność wzrostu i rozwój roślin. Są to aspekty bardzo silnie ze sobą powiązane, zupełnie jak pozostałe, bardziej oczywiste warunki uprawy - nasłonecznienie i zacienienie, nawodnienie, wilgotność powietrza oraz właściwy poziom kwasowości podłoża. Nieprawidłowo rozpoznana i uprawiana gleba ulega powolnej degradacji. W efekcie jest coraz bardziej uboga w składniki odżywcze, przez co roślinność dużo wolniej rośnie. Regulatory pH gleby pomagają zniwelować ten problem. W zależności od stanu gleby oraz preferencji roślin można za pomocą odpowiedniego preparatu wpłynąć na poprawę jej stanu. Gleba jest niejednorodną mieszaniną tysięcy mikrosubstancji, a regulatory pH, tak samo, jak i inne odżywki czy nawozy, starają się jedynie odwzorować to, co stworzyła natura. Dzięki temu większość tego rodzaju produktów w zasadzie jedynie przyśpiesza, a czasem umożliwia początek ponownego wzrostu i rozwoju rośliny, którym często towarzyszy okres regeneracji. Stosowanie regulatorów pH w glebie ma pozytywny wpływ na wygląd i obfitość kwiatów.

Czym jest regulator pH gleby i jak działa?

Regulator pH działa jak katalizator lub bufor wielu złożonych zmian fizykochemicznych. Używając tego wyspecjalizowanego preparatu, możemy uniknąć wycinania pojedynczych liści. Jeżeli zareagujemy w odpowiednim czasie, unikniemy konieczności konsultacji ze specjalistą. Dostosowanie poziomu kwasowości do potrzeb konkretnej rośliny oraz użycie regulatora pH do wody poprawi żyzność gleby i z pewnością wzmocni ją od środka, ponieważ składniki potrzebne do ogólnego metabolizmu roślin będą się lepiej wchłaniać. Przesunięcie na skali odczytu kwasowości umożliwi roślinie lepszy rozwój, bardziej zbliżony do jej naturalnego środowiska. Przed użyciem jakiegokolwiek preparatu sztucznego do pielęgnacji roślin warto przeczytać dokładnie ulotkę wraz ze wskazówkami od producenta. Większość z regulatorów pH jest bowiem żrąca oraz może powodować liczne podrażnienia. Co więcej, nie wszystkie substancje można ze sobą łączyć, więc lepiej przy użytkowaniu trzymać się wszystkich zaleceń, aby uniknąć niebezpieczeństwa, a jedynie umiejętnie zadbać o własne rośliny.

Regulator pH wody zadba o rośliny

Wiele osób zastanawia się nad różnicą pomiędzy regulatorami pH, a zwykłymi nawozami odżywczymi dla roślin. Z racji, że samo uzupełnienie składników mineralnych zwykle jest krótkotrwałym działaniem, zadbanie o funkcjonalną i sprawną glebę może przynieść roślinom dużo więcej korzyści. Mamy nadzieję, że uda się Państwu znaleźć odpowiedni preparat spośród naszej bogatej oferty regulatorów pH. Na stronie naszego sklepu internetowego znajdują się wysoko skoncentrowane substancje od renomowanych producentów wraz z gwarancją najwyższej jakości. Dobrymi przykładami są: Organiczny Regulator BioBizz (0,25, 0,5 l), Bio Nova pH- (1, 5, 20 l), DutchPro pH- Bloom lub Grow (1, 5, 10 l), DutchPro pH+ (1, 5, 10 l), Proszek do obniżania pH GHE pH- bądź wersja w płynie (0,5, 1, 5 l), Growth Technology pH Up/Down (0,25, 1 l) czy Plagron pH-/pH+ (0,5, 1 l). Ich skuteczność potwierdziło już wielu zadowolonych klientów, którzy chętnie wracają po więcej produktów. Uprawa roślin nie należy do najłatwiejszych zadań, ale mamy nadzieję, że nasze różnorodne pomysły i rady pomogą Państwu w efektywnym oraz przyjemnym zajmowaniu się własnymi uprawami w domu i nie tylko.

pixel