Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

PRODUKCJA CO2

( ilość produktów: 36 )

Dwutlenek węgla to związek chemiczny występujący w atmosferze, a zatem mogłoby się wydawać, że rośliny nie powinny mieć do niego w żadnym stopniu utrudnionego dostępu. O ile rosną w normalnych, naturalnych warunkach, rzeczywiście tak się dzieje. Problem z tym mają jednak warzywa, owoce czy kwiaty uprawiane w zamkniętych pomieszczeniach (np. szklarniach). Aby więc zapewnić im stały dostęp dla bardzo korzystnego dla ich rozwoju dwutlenku węgla, współcześni hodowcy chętnie korzystają z oferowanych im przez nas rozwiązań, za sprawą których produkcja CO2 przebiega w wyjątkowo sprawnie.

Dlaczego wytwarzanie CO2 jest coraz częściej praktykowane przez hodowców roślin?

Na stronie domowauprawa.pl znajdziesz szeroki wybór urządzeń oraz narzędzi, korzystanie z których powoduje, że wytwarzanie CO2 jest możliwe zawsze wtedy, gdy kondycja poszczególnych roślin wyraźnie wskazuje na jego niedobór. Swoim klientom oferujemy zakup – w korzystnej cenie – m.in. reduktorów oraz mat generujących dwutlenek węgla, a także szereg urządzeń ułatwiających kontrolowanie temperatury, wilgotności oraz jego zawartości na danym obszarze. Wszystkie wyroby są łatwe w obsłudze, dzięki czemu dosłownie każdy hodowca bez problemu poradzi sobie z rozpoznaniem funkcji, a także zastosowaniem ich w praktyce. Pamiętać warto również o tym, że produkcja CO2 za ich pomocą przebiega bez generowania zbędnego hałasu, co mogłoby utrudnić funkcjonowanie w ich pobliżu. W przypadku wspomnianych mat można dodatkowo zmniejszyć poziom wilgoci w danym pomieszczeniu, ponieważ to właśnie ona jest przez nie przetwarzana w celu utworzenia dwutlenku węgla.

Sposoby produkcji CO2 – maty, reduktory, tabletki

Hodowcom ceniącym sobie tradycyjne rozwiązania proponujemy specjalne tabletki, stosowanie których także skutkuje bezproblemowym wytwarzaniem CO2. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni, co stanowi jeden z głównych jego atutów. Za pozostałe uznać należy przede wszystkim przyspieszone kwitnienie, ograniczenie zrzucania kwiatów oraz zawiązków przez rośliny, którym interesujący nas w tym miejscu związek dostarczany jest właśnie w formie tabletek. Produkcja CO2 nowoczesnymi sposobami jest równie efektywna i wiąże się z podobnymi korzyściami dla hodowców oraz ich upraw. Decydując się na wdrożenie rozwiązań innych niż tabletki bądź maty, pod uwagę należy wziąć to, że poszczególne elementy tworzące systemy do wytwarzania CO2 muszą składać się z określonej liczby współdziałających ze sobą elementów. Ich pozyskanie tak osobno, jak i w przygotowanych zestawach jest  jednakowo proste.

Dostarczenie roślinom dwutlenku węgla korzystnym rozwiązaniem także dla hodowców

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu produkcji CO2 za pomocą wybranych artykułów składających się na nasz asortyment wpływa korzystnie nie tylko na stan kondycji roślin, ale również zasobność portfeli hodowców. Szybciej wzrastające uprawy zużywają bowiem nawóz w mniejszej ilości, a to oznacza, że można zaoszczędzić konkretną kwotę pieniędzy. Zachęcamy zatem wszystkich do skorzystania z oferty naszego sklepu, aby już nigdy nie martwić się o to, czy w procesie fotosyntezy rośliny będą mogły korzystać z dokładniej takiej ilości dwutlenku węgla, jakiej potrzebują. Wytwarzanie CO2 przy zastosowaniu proponowanych rozwiązań na pewno zaowocuje – dosłownie i w przenośni – w przyszłości. Muszą być jednak stosowane rozsądnie i zgodnie z zaleceniami producentów oferowanych urządzeń oraz narzędzi, gdyż – jak wiadomo – dostarczenie roślinom CO2 w zbyt dużej ilości może przynieść odwrotny od zamierzonego skutek.

pixel