Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sterowniki Dwutleneku Węgla Co2

( ilość produktów: 7 )

Zachowanie optymalnego poziomu dwutlenku węgla w powietrzu jest ważne dla tempa i stabilności wzrostu każdej uprawy. Aby utrzymać możliwość kontroli nad uprawą, warto zainwestować w niezawodny sterownik CO2. Oczywiście jest to tylko jeden z wielu czynników, a wśród pozostałych znajdują się: temperatura, wilgotność czy dostarczanie określonej ilości składników odżywczych. Jednak pomiar i regulacja dwutlenku węgla może wpłynąć na zwiększenie plonów nawet o kilkadziesiąt procent. Dzieje się tak, ponieważ ten gaz jest też formą pokarmu dla: papryki, ogórków, pomidorów, bakłażanów oraz niektórych kwiatów.

Sterownik CO2 – właściwe stężenie dwutlenku węgla

Oczekiwany poziom tego gazu może mieć niezaprzeczalnie korzystny wpływ na uprawę sadzonek. Należy go jednak systematycznie kontrolować, a co za tym idzie zdecydować się na niezawodne urządzenie. Będzie nim sterownik CO2, którym jest na przykład: analogowy kontroler CO2 SuperPro CARBON-B1, elektroniczny kontroler CO2 RAM oraz cyfrowy sterownik dawkowania dwutlenku węgla, temperatury, wilgotności i ogrzewania. Każdy z przedstawionych wariantów ma indywidualne zalety, które w zestawieniu z potencjalnymi kosztami zakupu mogą uzasadniać daną inwestycję. Pierwszy z prezentowanych sterowników to gwarancja dokładnego odczytu i naprawdę prostej obsługi. Poza tym trzeba też wskazać na: funkcję automatycznego wyłączania w porze nocnej, możliwość indywidualnej regulacji ustawień, dostosowanie konfiguracji do potrzeb sadzonek, podświetlenie LED i niewielką wagę. Klient może też liczyć na atrakcyjny rabat oraz darmową wysyłkę, która zostanie właściwie zabezpieczona do transportu. Krótki czas oczekiwania na dostawę pozwala dotrzymać wszystkich terminów i jak najszybciej skorzystać z zakupionego sterownika. Powinien on służyć niezawodnie przez wiele lat.

Sterownik CO2 to troska o stan uprawy

Elektroniczny kontroler RAM to także sterownik CO2. W jego przypadku należy wskazać przede wszystkim na: opłacalność długoletniej eksploatacji, doskonały stosunek jakości do ceny, możliwość zamontowania na jednej ze ścian, duży ekran LCD, całodobowy rejestr poziomów i łatwość obsługi. Indywidualna konfiguracja będzie przydatna w regulowaniu własnych ustawień pod kątem danego gatunku roślin. Na koniec trzeba też wyróżnić cyfrowy sterownik dawkowania dwutlenku węgla, temperatury, wilgotności i ogrzewania. Już sama nazwa informuje o szerokim zakresie zastosowania. Specyfikacja odnosi się bowiem do kompleksowego zarządzania aplikacjami oraz sterowania dozowaniem. Produkt jest kompatybilny z pozostałym wyposażeniem, które mogą tworzyć, chociażby wentylatory i nagrzewnice. W skład całościowego zestawu wchodzą też: wąż rozprowadzający, zawór na butlę z manometrem i przepływomierzem, czujnik, elektrozawór oraz kabel zasilający. Oczywiście przed instalacją trzeba dokładnie zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi. W razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości można również zasięgnąć fachowej porady pracownika sklepu. W tej kategorii produktów znajdują się również kontrolery nawadniania oraz programatory czasowe.

pixel