Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Filtracja wody / Odwrócona Osmoza

( ilość produktów: 6 )

Wiele osób marzy o pięknym ogrodzie, aby mieć zadbaną trawę, okazałe owoce i warzywa. To wymaga jednak pracy, znajomości pewnych zasad oraz stosowania się do nich. Niezwykle istotne jest również odpowiednie nawadnianie, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy niewystarczająca ilość wody źle oddziałuje na uprawę, hamując jej wzrost. Woda umożliwia przeprowadzanie fotosyntezy, dlatego rośliny powinny być regularnie podlewane. Występująca w studniach, naturalnych zbiornikach, rzekach, z kranu i tak zwana deszczówka jest twarda, zatem nie powinna być używana do nawadniania, ponieważ zawiera dużo soli. Tymczasem duże zasolenie działa niekorzystnie na rośliny. Uzdatnienie wody środkami chemicznymi nie jest dobre również dla naszego zdrowia. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie filtracji wody do ogrodu przy pomocy systemu odwróconej osmozy.

System odwróconej osmozy – jak działa?

Czy wiesz, jak działa odwrócona osmoza? Czy rzeczywiście oczyszcza wodę? Aby docenić jej znaczenie, trzeba najpierw wiedzieć, na czym polega. Gdy dwa roztwory soli o różnych stężeniach są oddzielone półprzepuszczalną membraną, woda przenosi się z roztworu słabszego do silniejszego, aż oba będą miały takie samo stężenie. W odwróconej osmozie działa to przeciwnie. Naturalny przepływ wody jest odwrócony i przechodzi z roztworu silniejszego, do roztworu słabszego. W ten sposób po jednej stronie membrany zostaje woda bez soli. Odwrócona osmoza stosowana jest do oczyszczania wody do użytku przemysłowego i domowego. Proces ten może poprawić smak, kolor oraz zapach wody. Ponadto może usunąć zanieczyszczenia, a także zmniejszyć wysoki poziom azotanów, siarczanów i sodu. Jest również bardzo skuteczny w tworzeniu wody pozbawionej patogenów. W regionach, gdzie zanieczyszczona woda jest częstym problemem, jest stosowany w celu poprawy jakości i warunków zdrowotnych.

Filtracja wody systemem odwróconej osmozy

W ostatnich latach wiele osób zaczęło instalować systemy uzdatniania wody metodą odwróconej osmozy, aby zapewnić dobrą jakościowo, przeznaczoną do nawadniania w ogrodzie i to po znacznie niższych kosztach. System doskonale sprawdza się przy uprawach roślin, ponieważ taka woda jest odpowiednia do podlewania a wręcz niezbędna do hodowli hydroponicznych i aeroponicznych, gwarantując czystą wodę bez zatykającego przewody kamienia, chloru oraz innych, szkodliwych składników chemicznych. Przefiltrowana woda ma również odpowiednie pH, co wpływa na zdecydowanie szybszy rozwój roślin. Skuteczność odwróconej osmozy w usuwaniu zanieczyszczeń zależy od kilku czynników, m.in. wielkości zanieczyszczenia, membrany używanej do filtrowania wody, ciśnienia wody i właściwej instalacji. Z tego powodu regularna konserwacja filtra jest niezbędna, aby w pełni wykorzystać możliwości stosowanego systemu. Nie zwlekaj, skorzystaj już teraz z naszej oferty, wybierz system filtracji wody do ogrodu, by w pełni cieszyć się bujnymi okazami, zapewniając im optymalne warunki rozwoju. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem dostępnym w naszym sklepie Domowa Uprawa. Gwarantujemy korzystne ceny oraz szybki czas realizacji zamówienia.

pixel