Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Doniczki AIR-POT

( ilość produktów: 7 )

Określone potrzeby wegetacyjne i specyfika wzrostu niektórych gatunków roślin uzasadniają zakup, jakim są właśnie doniczki AIR-POTS. Modele te wyróżniają się charakterystycznymi ścianami ze stożkami otwartymi na zewnątrz. Choć z pozoru ich zastosowanie wiąże się z koniecznością dbania o czystość wnętrza, to doskonale wpływa na poprawę struktury korzeniowej. Pierwsza okoliczność jest związana z faktem, iż wiele pędów wyrasta niekontrolowanie na zewnątrz, a potem usycha. Jednak w tym samym momencie w środku donicy następuje rozrost bryły, a w rezultacie lepszy rozwój rośliny. Taka donica to również odpowiednia wentylacja i dostęp nasłonecznienia do bocznej struktury korzeni.

Nietypowa konstrukcja doniczek AIR-POT

Niestandardowa budowa doniczki AIR-POT powoduje, że dolne partie roślin mogą zdecydowanie lepiej się rozwijać oraz stają się odporne na mikrouszkodzenia. Cylindryczny kształt i widoczne wypustki stożkowe mają dwie, główne funkcje. Pierwsza to zapewnienie właściwej cyrkulacji powietrza, a druga – dłuższe utrzymywanie składników pokarmowych. Wyróżnikiem wszystkich modeli są też kolory denka. Odcienie: żółty, zielony, czerwony lub czarny naprowadzą hodowcę na gatunek znajdujący się w takiej donicy. Niezależnie od danego wyboru każda opcja stymuluje wzrost pędów bocznych. Badania wskazują na zwiększenie tego procesu o około 15% w stosunku do gatunków znajdujących się w tradycyjnych doniczkach. Konstrukcja stożkowa zapobiega w pewnym stopniu przed zaleganiem wody u podstawy. W ten sposób ewentualny nadmiar jest szybko odprowadzany, a rośliny otrzymują dodatkowe natlenienie. Będzie to też ochrona właściciela przed ryzykiem przypadkowego przelania. Pozycje dostępne w naszej ofercie są wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Doniczki cechują się równocześnie elastycznością i wytrzymałością.

Doniczki AIR-POT – na czym polega ich działanie?

Oryginalny design nie jest w tym przypadku głównym motywem zakupu takiego wyposażenia uprawowego. To przede wszystkim technologia wykonania oraz wynikające z niej korzyści dla hodowcy roślin. W tym miejscu trzeba wymienić:

  • wzrost korzeni bez wpływu na ich masę,
  • utrzymanie optymalnej gęstości powietrza w glebie,
  • rozbudowę korzystnej mikroflory bakteryjnej,
  • ogólne zwiększenie odporności uprawowej.

Delikatne układy korzeniowe mogą spowodować nawet wyschnięcie lub obumarcie, pomimo teoretycznie prawidłowej i regularnej pielęgnacji. Zasoby dostarczane przez hodowcę nie trafiają jednak w wystarczającym stopniu do struktur komórkowych, właśnie ze względu na słabo rozwinięte korzenie. Oddziaływanie doniczki AIR-POT jest pełne, niezależnie od podłoża otaczającego dany gatunek. Wypełnieniem mogą być zatem: klasyczna ziemia doniczkowa, kokos, wełna mineralna czy gliniane kamyki. Kolejną cechą przedstawionych modeli jest dość szybkie opróżnianie z pozostałości po podlewaniu albo nawożeniu. Stąd należy sprawdzać drożność i przepustowość bocznych części, które pozwalają rozwijać się korzeniom.

Technologia Superoot w doniczkach AIR-POT

Innowacyjne metody dostarczania składników mineralnych i stałego natleniania sprawiają, że doniczki AIR-POT są chętnie wybierane przez początkujących oraz bardziej doświadczonych hodowców. W pierwszej z grup chodzi o mniejsze ryzyko konsekwencji błędów, a w drugiej - stabilny wzrost nawet w mało urodzajnej glebie. Dodatkowo wpływ okresowo niesprzyjających warunków zewnętrznych będzie mniejszy ze względu na pełniejszą suplementację mineralną. Nawozy bogate w: wapń, magnez, żelazo, potas, fosfor czy miedź przedostają się do głębszych struktur roślin. Będą one, przynajmniej czasowo, uodpornione na mniej korzystne czynniki atmosferyczne. Technologa Superoot w tych donicach daje jeszcze jedną korzyść związaną ze stabilizacją wzrostu. Lepiej rozwinięte korzenie to także obojętność na porywy wiatru i zwiększone podmuchy. Odwracając sytuację, nawet z pozoru masywnie wyglądający gatunek o słabych organach podziemnych jest narażony na wyrwanie. Mogą temu zapobiec również donice Airpot Superoot, które stopniowo zwiększają potencjał korzeniowy danej rośliny, aż do pełnego rozwinięcia.

Doniczki AIR-POT do delikatnych systemów korzeniowych

Odpowiedni wybór zakupowy to doniczka AIR-POT o właściwej pojemności. W tej kwestii nabywca ma do dyspozycji wiele wariantów, które z pewnością będą dostosowane do potrzeb uprawowych. Te donice można pozyskać w wersjach: 3, 6, 9, 12,5, 15, 20 i 30 litrów. Co za tym idzie, także wymiary będą różnić się zależnie od wybranego typu. Każdy ma za zadanie stymulowanie hormonów zwanych auksynami, które wysyłają sygnał do przeprogramowania kierunku rozrostu korzenia. Dają w ten sposób roślinie szansę na zachowanie dotychczasowej masy, bez ograniczania rozwoju organów podziemnych. AIR-POT pośrednio wpływa więc na walory: wizualne, zapachowe lub smakowe danego gatunku, oczywiście zależnie od odmiany wybranej rośliny uprawnej. Trwałe tworzywo o bocznym profilu stożkowym delikatnie osłania korzenie, umożliwiając ich ujście na zewnątrz. Równocześnie sam materiał jest odporny na: pęknięcia, odpryski czy głębsze zarysowania. Nie uszkodzi też delikatnych pędów rośliny, gwarantując ustabilizowany rozwój.

pixel