Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

REGULATORY WILGOTNOŚCI

( ilość produktów: 15 )

Suszenie jest prostą metodą konserwacji owoców i warzyw. Otrzymane w ten sposób produkty mogą być zdrową alternatywą słodyczy. To ciekawe i bezpieczne rozwiązanie na przechowywanie części zbiorów letnich lub jesiennych. Te słodkie, pożywne przetwory można bez problemu przygotować w domu, łatwo magazynować i następnie spożywać jako przekąski. Muszą jednak być całkowicie wysuszone, aby zapobiec rozwojowi w nich pleśni. Fachowe przechowywanie suszu nazywa się curringiem. W tej metodzie wykorzystuje się regulatory wilgotności. Mała torebka zapewnia utrzymanie wilgotności na pożądanym poziomie. To specjalna technologia, opatentowana w celu optymalizacji.

Jak działa regulator wilgotności?

Rolą regulatorów wilgotności jest utrzymywanie stałej wilgotności w pojemniku. Jedna saszetka wystarcza na około 450 gramów suszu. Dzięki takiemu przechowywaniu poprawiają się jego właściwości smakowe, jest odpowiednio zabezpieczony przed dostaniem się wilgotności, a w rezultacie również pleśni. Niewłaściwie magazynowany może nadawać się w efekcie do wyrzucenia, wówczas praca zbierania owoców lub warzyw oraz proces suszenia pójdą na marne. Regulatory uwalniają lub pochłaniają wilgoć w zamkniętym środowisku w około 55 procentach. Skąd wiedzieć, że należy wymienić saszetkę na nową? Otóż każda wyposażona jest we wskaźnik. Gdy zmieni on kolor z różowego na niebieski, będzie to oznaczać konieczność wymiany. Jak widać, działanie oferowanego przez nas produktu jest bardzo proste. Nie wymaga czytania obszernych instrukcji oraz montowania skomplikowanych urządzeń.

Jak używać regulatora wilgotności?

Na wilgotność trzeba zwracać uwagę w przypadku upraw o wysokiej zawartości wody, takich jak jabłka, śliwki, winogrona lub pomidory. Ważne jest również późniejsze przechowywanie suszu. Pomieszczenie musi być ciepłe i dobrze wentylowane. Może być to wolny pokój lub garaż. Kuchnia będzie miała zbyt dużo wilgoci w powietrzu z pary pochodzącej z gotowania. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie regulatorów wilgotności powietrza. Stosowanie tego rodzaju urządzenia to bardzo prosta czynność, ograniczająca się do wykonania dosłownie kilku prostych kroków:

1. Należy włożyć saszetkę regulatora do pojemnika, w którym uprzednio umieszczony został susz roślinny.

2. Umieścić papierek wskazujący w widocznym miejscu w środku pojemnika z suszem.

3. Szczelnie zamknąć pojemnik.

4. Gdy wskaźnik w środku pojemnika zmieni kolor na niebieski, będzie to sygnał konieczności wymiany saszetki.

Koniecznie zapoznaj się z pełnym asortymentem. Sprawdź, jak korzystne ceny oferujemy. Możemy zapewnić Cię o profesjonalnej obsłudze i fachowym doradztwie w przypadku, gdy będziesz miał jakiekolwiek pytania lub wątpliwości. Gwarantujemy wysokojakościowe produkty oraz szybki czas realizacji zamówienia.

pixel