Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Okulary ochronne / filtrujące światło

( ilość produktów: 3 )

Podczas pracy w ogrodzie konieczne jest bezpieczne posługiwanie się sprzętem. Ważne jest również to, aby podczas wykonywanych czynności chronić oczy we właściwy sposób. Dzięki temu czas spędzony przy uprawach roślinnych okaże się miłym i bezpiecznym zajęciem. Należy pamiętać, że urazy związane z ogrodnictwem dotyczą nie tylko kontuzji kolan i pleców, lecz także oczu, nawet u najbardziej doświadczonych ogrodników. Mogą prowadzić do trwałych uszkodzeń wzroku. W naszej ofercie znajdziesz okulary ochronne. Wyposażone w specjalne zaczepy na uszy, przez co można je użytkować w bardzo wygodny sposób, co jest szczególnie ważne podczas pracy z roślinami. Dodatkowo zawierają w zestawie dwa rodzaje szkieł – niebieskie do ochrony przed światłem HPS oraz czarne, służące jako standardowe okulary przeciwsłoneczne. Zamknięte są w przezroczystym, estetycznym opakowaniu.

Okulary do ochrony fizycznej oczu

W ogrodzie warto mieć przy sobie nie tylko okulary przeciwsłoneczne, lecz także ochronne robocze. Niektóre rośliny mogą wytwarzać szkodliwe dla oczu substancje. Podczas pracy w ogrodzie pyłek kwiatowy może dostać się do oka i spowodować podrażnienia. Podobnie wiele substancji chemicznych używanych do pielęgnacji może spowodować poważne uszkodzenia oczu i skóry. Substancje, takie jak brud, trawa, gleba, owady, źdźbła trawy mogą dostać się do oka, powodując podrażnienia. Maszyna, która sieka lub miele, może być kolejnym źródłem urazów. Urządzenia, nawet jeśli są właściwie osłonięte, mogą nadal wyrzucać odłamki. Okulary ochronne powinny być podstawowym narzędziem każdego ogrodnika - zarówno profesjonalisty, jak i dopiero początkującego pasjonata zieleni.

Okulary przeciwsłoneczne w ogrodzie

Praca w ogrodzie naraża człowieka na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, które mogą prowadzić do chorób oczu, a nawet trwałej utraty wzroku. Z tego względu ważne jest noszenie w ogrodzie okularów ochronnych przeciwsłonecznych. Zabezpieczają przed słońcem oraz mechanicznymi uszkodzeniami wzroku. Chronią one nie tylko przed promieniami UV, ale również przed ciałami obcymi, takimi jak robaki, brud i tłuszcz. Słońce może być szkodliwe dla oczu podczas pracy w ogrodzie. Efekty działania promieni UVB i UVA pochodzących ze słońca są zawsze odczuwalne, nawet jeśli dzień wygląda na pochmurny. W naszej ofercie znajdziesz okulary chroniące przed działaniem promieni słonecznych. Ponadto filtrują one pomarańczowy kolor wytwarzany przez lampę HPS. Pozwala to na realną ocenę stanu roślin i zobaczenie ich w rzeczywisty sposób, a nie pod wpływem działania sztucznego oświetlenia HPS. Już teraz odwiedź nasz sklep Domowa Uprawa i zapoznaj się z pełnym asortymentem. Sprawdź, jak korzystne ceny oferujemy. Gwarantujemy wysoką jakość produktów, profesjonalne doradztwo w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości oraz szybki czas realizacji zamówienia.

pixel