Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy DUAL 400 W

( ilość produktów: 3 )

Jedną z kategorii produktów oferowanych przez nasz sklep internetowy DomowaUprawa.pl są lampy dual (HPS+MH). Mianem tym określa się uniwersalne produkty, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno do oświetlania, jak i doświetlania upraw roślin kwitnących. Znajdują one zastosowanie w ogrodnictwie. Poszczególne modele dostępnych tutaj lamp różnić mogą się od siebie między innymi mocą. Do wyboru są na przykład lampy HPS 400 W. Nie mają Państwo pewności, które z urządzeń najlepiej sprawdzi się w Państwa przypadku? Z chęcią udzielimy wszystkich, niezbędnych informacji na ten temat.

Czym są lampy dual?

Czym są wspomniane powyżej lampy HPS oraz MH? Jeżeli chodzi o pierwsze z nich, nazywane są one także lampami sodowymi. Wyróżnia je fakt, że generują charakterystyczne, pomarańczowe światło zbliżone do naturalnego światła słonecznego. Ze względu na długość fal emitowanego światła oświetlenie tego typu pełnić może funkcję lampy doświetlającej różnego rodzaju uprawy roślin. Doskonale sprawdza się ono na etapie wzrostu oraz kwitnienia rośliny, przyspieszając naturalny proces rozwoju i poprawiając jego jakość. Do cech charakterystycznych lamp HPS zaliczyć można także niewielkie rozmiary żarówki oraz dużą moc. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego typu oświetlenia? Środowiskiem wyładowczym są tutaj pary sodu. Lampy tego typu dzieli się na nisko- oraz wysokoprężne. Poza uprawą roślin stosuje się je także w oświetleniu zewnętrznym.

Lampy MH

A co, jeżeli chodzi o lampy MH? Inna ich nazwa to lampy metalohalogenkowe. Oświetlenie tego typu emituje biało-niebieskie światło o barwie powyżej 4000 K. Wykorzystywane jest ono do naświetlania roślin w czasie faz ukorzeniania oraz wzrostu. W lampach metalohalogenkowych światło powstaje dzięki wyładowaniu elektrycznemu, jakie zachodzi w mieszaninie par argonu, rtęci oraz halogenków metali, które znajdują się pod wysokim ciśnieniem. Oświetlenie tego typu składa się z ceramicznego lub kwarcowego jarznika i szklanej lampy. Aby mogło ono działać w sposób prawidłowy, niezbędny jest specjalny układ zapłonowy. Lampy metalohalogenkowe charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną na poziomie 65-115 lm/W, żywotnością wynoszącą od 7500, do 20 000 godzin i wskaźnikiem CRI około 98 (odnosi się on do oddawania barw otoczenia). Są one niezwykle uniwersalne. Poza hodowlą roślin znajdują bowiem zastosowanie w sklepach, halach sportowych oraz zakładach przemysłowych. Stosuje się je także do oświetlania billboardów i stacji benzynowych oraz tworzenia iluminacji różnego rodzaju obiektów architektonicznych.

ELEKTROX DUAL Żarówka Hybrydowa (HPS + MH) 400 W - co to za produkt?

Oferta naszego sklepu internetowego DomowaUprawa.pl obejmuje między innymi lampę HPS 400 W, jaką jest ELEKTROX DUAL Żarówka Hybrydowa (HPS + MH). To model, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Cechą charakterystyczną jest zastosowanie w nich 2 jarzników, czego efektem jest optymalne źródło światła łączące zalety lamp sodowych i metalohalogenkowych. Lampa hybrydowa doskonale sprawdzać będzie się do oświetlania roślin połączonych spektrum światła. Jej konstrukcja bazuje na pomyśle stworzenia źródła oświetlenia wyposażonego w 2 jarzniki świetlne. Jeden z nich znajduje się na szczycie lampy i jest typowy dla lamp metalohalogenkowych. Drugi natomiast jest charakterystyczny dla wysokociśnieniowych lamp sodowych. Taka lampa typu dual może być z powodzeniem wykorzystywana do oświetlania lub doświetlania upraw roślin kwitnących. Jej specyficzna konstrukcja sprawia, że cały cykl uprawy odbywa się z wykorzystaniem 1 lampy. Moc tego modelu to 400 W, temperatura barwowa - 2500 K, a pobór - 447 kWh. Lampa posiada gniazdo E40.

OSRAM lampa PlantaStar DUAL 400 W - czym wyróżnia się ta lampa?

Kolejna propozycja z naszego asortymentu to model 400 W HPS, jakim jest OSRAM lampa PlantaStar DUAL. To lampa sodowa o dualnym spektrum światła przeznaczona na cały cykl życia roślin. Znakomicie nadaje się ona do uprawy kwiatów, owoców oraz warzyw. Jest to możliwe dzięki wytwarzaniu światła optymalizującego proces fotosyntezy. Lampa posiada moc 400 W, barwę 2000 K i zasilanie 230 V. Jej żywotność to aż 32 000 godzin, a ilość lumenów - 56 500 lm. Lampa jest wyposażona w gwint E40. Aby mogła ona funkcjonować w sposób prawidłowy, wyposażyć należy ją w odbłyśnik oraz układ zasilający. Oba te elementy dostępne są w naszej ofercie.

SUNMASTER lampa dual 400 W - model dla wymagających hodowców

Na DomowaUprawa.pl zaopatrzyć można się także w lampę HPS 400 W marki SUNMASTER. To wysokiej jakości lampa sodowa charakteryzująca się czerwoną oraz niebieską temperaturą barwy. Sprawia to, że z powodzeniem stosować można ją do uprawy roślin zarówno w cyklu kwitnienia, jak i wegetacji. Lampa gwarantuje wydajność na poziomie 55 000 lumenów oraz 32 000 godziny żywotności. Posiada ona gwint E40.

pixel