Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Filtry antyzapachowe z węglem aktywnym

( ilość produktów: 87 )

Domowa uprawa roślin przy wykorzystaniu growboxa nie jest skomplikowana, lecz wymaga od użytkownika podstawowej wiedzy chociażby na temat wentylacji takiego namiotu. Niezaprzeczalną i jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście dostarczanie dwutlenku węgla, który uczestniczy w fotosyntezie roślin i jest dla nich podstawowym czynnikiem pokarmowy. Proces ten jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju roślin. Ważnym elementem są również filtry wentylacyjne instalowane w growboxie zapobiegające nieprzyjemnym zapachom, które mogą towarzyszyć podczas domowej uprawie roślin w namiocie.

Wentylacyjne filtry węglowe do oczyszczania powietrza

Wybierając odpowiedni filtr węglowy do growboxa, musimy wziąć pod uwagę trzy podstawowe czynniki. Pierwszym z nich jest jego odpowiednia wielkość. Należy również pamiętać, że niezbędny będzie również montaż przewodu wentylacyjnego. Oba te urządzenia muszą zostać przez nas dokładnie wymierzone, abyśmy mogli swobodnie zamontować je w naszym namiocie uprawnym. Kolejnym, ważnym elementem, o którym musimy pamiętać, wybierając odpowiedni filtr węglowy do boxa, jest jego wydajność. Musi być ona większa niż wentylatora. Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, którym powinniśmy się kierować, jest średnica filtra do oczyszczania powietrza. Musi być ona dokładnie taka sama, jak zamontowany w naszym namiocie uprawowym wentylator i przewody wentylacyjne.

Montaż filtra z węglem aktywnym

Większość roślin i nawozów, których używamy podczas uprawy roślin w naszych namiotach uprawowych, wydziela dość nieprzyjemny dla wielu z nas zapach. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tej woni z pomieszczenia, w którym stoi nasz growbox, jest zamontowanie w jego wnętrzu węglowego filtra powietrza do wentylacji. Zamontowanie go i użytkowanie w poprawny sposób pozwoli na całkowite wyeliminowanie zapachu. Odnośnie samej instalacji, jest ona bardzo prosta, zatem każdy użytkownik z pewnością sobie z nią poradzi. Należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym chcemy umieścić filtr powietrza z aktywnym węglem w naszym namiocie z roślinami. Patrząc na to od strony finansowej i wydajności urządzenia, lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie całej instalacji przed wentylatorem. Takie rozwiązanie zwiększy wydajność wentylatora oraz żywotność filtra.

Filtry węglowe do wentylacji Twojego namiotu - growbox

Aby połączyć filtr węglowy, wentylator i otwory wentylacyjne, należy użyć w tym celu przewodów wentylacyjnych. Dlatego ważne jest, aby wszystkie trzy elementy miały tę samą średnicę. Z pomocą przyjdą nam opaski zaciskowe, dostępne również na naszej stronie domoweuprawy.p. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami w sklepie internetowym. Zamów szybko i wygodnie!

pixel