Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy DUAL 150 W

( ilość produktów: 1 )

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego DomowaUprawa.pl znaleźć można różnego rodzaju oświetlenie, czyli profesjonalny sprzęt dla potrzeb ogrodnictwa. Jedną z kategorii produktów są lampy HPS 150 W. Ich nazwa wywodzi się od angielskiego High Intensity Discharge. Zaliczają się one do kategorii lamp wyładowczych. Jest to jeden z najpopularniejszych na rynku rodzajów oświetlenia wykorzystywany przez ogrodników. Lampy sodowe wyróżnia generowane przez nie, charakterystyczne światło o pomarańczowej barwie, czego zasługą są wyładowcze pary sodu. W zależności od ciśnienia do czynienia możemy mieć z nisko- oraz wysokoprężnymi lampami sodowymi.

Lampy HPS 150 W - co to takiego?

Jak zbudowane są lampy sodowe? W lampach niskoprężnych do czynienia mamy z jarznikiem pod postacią szklanej rury wygiętej w kształt litery U, która jest wypełniona metalicznym sodem i mieszanką gazów - argonu oraz neonu. Dzięki napięciu elektrycznemu, w gazie pomocniczym zachodzą wyładowania. Dochodzi do nich w momencie, w którym sód odparuje. Lampy tego typu są w stanie świecić pełną mocą dopiero po upływie kilku minut. Ich moc waha się średnio od 18, do 180 W. Barwa światła wynosi 1800 W, a skuteczność świetlna - 206 lm/W. Jeżeli chodzi natomiast o lampy wysokoprężne, do czynienia mamy tutaj z jarznikiem z metalu ceramicznego, we wnętrzu którego znajduje się sód, rtęć oraz ksenon. Z wyładowaniami w tym ostatnim spotykamy się wówczas, gdy rtęć i sód odparują. Wtedy to wytwarza się strumień świetlny w parach metali. Do tego celu niezbędne jest wysokie napięcie. Lampy tego typu dają światło o barwie żółto-złocistej 2000 K i skuteczności na poziomie 68-150 lm/W. Ich żywotność waha się od 10, do 24 godzin. Takie lampy wykorzystuje się do oświetlania otwartych przestrzeni z racji, że są one w stanie zagwarantować dobrą widoczność nawet przy bardzo dużej mgle. Lampy HPS 150 W przeznaczone są do roślin, które znajdują się w fazie kwitnienia. Mimo to wielu ogrodników wykorzystuje je również na etapie wegetacji. Tego typu lampy stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają  swoją przygodę z uprawą roślin. W przypadku profesjonalnych gospodarstw, w których prowadzone są hodowle różnego rodzaju roślin w cyklu całorocznym, zaleca się zastosowanie zarówno oświetlenia HPS, jak i MH.

Godna polecenia lampa HPS 150 W

Nasz sklep internetowy DomowaUprawa.pl oferuje bogaty asortyment wysokiej jakości lamp HPS 150 W, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Przykładem może być model SUNMASTER DUAL (wzrost+kwitnienie) lampa 150 W. Jest to jeden z produktów z asortymentu marki Sunmater, która specjalizuje się w produkcji lamp oraz balastów. Lampa została zbudowana we współpracy z najlepszymi rolnikami i fizykami w oparciu o elastyczność, a także wszechstronność technologii.

Co warto wiedzieć na temat tej lampy HPS 150 W?

Posiada 33000 lumenów, gwint E40, wydajność świetlną na poziomie 18000 lumenów, temperaturę barwy czerwoną/niebieską, żywotność na poziomie 32000 godzin oraz spektrum światła na obie fazy. Tego typu oświetlenie HPS jest jednym z rozwiązań najczęściej wykorzystywanych w hodowlach roślin. Znajduje ono zastosowanie zarówno w przypadku amatorów, jak i profesjonalistów. Lampa ta zalicza się do kategorii sodowych. Początkowo oświetlenie tego typu przeznaczone było wyłącznie do upraw znajdujących się w fazie kwitnienia. Na etapie wegetacji należało stosować lampy metalohalogenkowe, które gwarantowały emisję światła niebieskiego na poziomie przekraczającym 20 procent. Wielu ogrodników, którzy chcieli zaoszczędzić, ograniczali się do jednego rozwiązania, jakim były lampy sodowe. Wysoce zaawansowane przedsiębiorstwa nastawione na zysk stawiały natomiast na metodę podwójną. W fazie kwitnienia wybierały z kolei lampę HPS. Cykl wegetacji wspomagany był natomiast wspomnianym powyżej oświetleniem metalohalogenkowym. Z czasem rozwiązanie to przestało być adekwatne z aktualnie obowiązującymi standardami związanymi z komfortem. Sprawiło to, że firma Sunmaster zdecydowała się zaproponować bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim jest omawiany model lampy HPS 150 W.

Czym się charakteryzuje?

Poza najwyższą jakością wykonania na uwagę zasługuje tutaj innowacyjna funkcja, jaką jest Dual Spectrum. Dzięki niej lampa jest w stanie zagwarantować optymalną ilość światła czerwonego. Aby zagwarantować należyte oszczędności, model ten dba o dostarczenie odpowiedniej ilości światła słonecznego. Sprawia to, że urządzenie może być użytkowane w trybie ciągłym - zarówno w fazie kwitnienia roślin, jak i na etapie wegetatywnym. Lampa Sunmaster Dual Spectrum 150 W wymaga zasilacza o tej samej mocy, w który zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym. Model ten stanowi idealne rozwiązanie dla osób o wysokich wymaganiach w zakresie żywotności lampy.

pixel