Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Osuszacze powietrza

( ilość produktów: 4 )

Funkcjonalne urządzenia, jakimi są bez wątpienia osuszacze powietrza, mają do zrealizowania ściśle określone zadanie. Polega ono na efektywnym wchłonięciu określonej ilości wody, która w nadmiarze szkodzi sadzonkom i poszczególnym roślinom. Klient, decydując się na wspomniany osuszacz, powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na moc oraz wydajność takiego sprzętu. Musi ona być dopasowana do powierzchni uprawowej, by eksploatacja maszyny była w pełni racjonalna. Tylko wtedy osuszanie powietrza przynosi naprawdę oczekiwany rezultat. Przesadna ilość wody w powietrzu może tak samo sprzyjać powstawaniu pleśni oraz wytwarzać środowisko korzystne dla rozwoju niepożądanych grzybów czy bakterii. Stanowiłoby to konkretne i bardzo realne zagrożenie.

Osuszacze powietrza likwidują skutki zawilgocenia

Nieodpowiednie dopasowanie poziomu temperatury, a wraz z tym stopnia nawilżenia może prowadzić do nadmiernej wilgotności. Jeśli dana uprawa mierzy się z takim zjawiskiem, należy zastosować optymalne działania zaradcze. Pomocne okażą się bez wątpienia osuszacze i filtracja, które w połączeniu z innymi akcesoriami (mierniki, komputery dozujące) przywrócą oczekiwane standardy w namiocie czy growboxie. Pozbycie się nadmiaru wody znajdującej się w powietrzu w postaci pary, będzie tylko jednym z zadań. Inne to przefiltrowanie z: pyłów, bakterii i drobnoustrojów mogących odpowiadać za ewentualny rozwój niepożądanych organizmów. Takie dwuetapowe postępowanie będzie skuteczne i zapewni właściwy rezultat działań. Należy dodać, że uprawy nie są wolne od tych zagrożeń, gdyż mają na nie wpływ także warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Wszelkie anomalie pogodowe oraz zaburzenia związane z nieprzewidzianymi zjawiskami odbijają się na stanie sadzonek. Trzeba zatem radykalnie minimalizować następstwa i dbać o optymalny poziom ochrony oraz pielęgnacji upraw. Pomoże w tym wybór jednego z urządzeń znajdujących się w asortymencie sklepu.

Osuszacze powietrza a rozwój bakterii i pleśni

Efektywne pozbycie się: grzybów, pyłów, drobnoustrojów czy bakterii gwarantuje osuszacz z jonizatorem. Polecamy chociażby urządzenia pochodzące jedynie od cenionych i renomowanych producentów. Chodzi o sprzęty marek: RAM, Cornwall Electronics i Pure Factory. Pierwszy z nich, czyli DEHUMIDIFIER wyróżnia się: cichą pracą, przyjazną obsługą, czytelnym wyświetlaczem elektronicznym, programowaniem czasu pracy oraz naprawdę skutecznym odfiltrowywaniem. Druga opcja jest przeznaczona do powierzchni uprawowych w przedziale pomiędzy 10 a 20 m2. Niecałe dwa litry pojemności zbiornika wystarczają na cały dzień pracy. Użytkownik nie musi też systematycznie kontrolować zapełnienia, ponieważ urządzenie w takim przypadku wyłączy się automatycznie. I wreszcie Pure Factory, który cechuje się konkurencyjną ceną oraz technologią Peltiera. Polega ona na braku sprężarki, przez co maszyna jest lekka i pracuje bardzo cicho. Jest to bezsprzecznie komfortowe, ale należy również zwrócić uwagę na wyraźną redukcję zapachów stęchlizny oraz ogólnego zawilgocenia. Niezależnie od ostatecznej decyzji, każdy wybór produktowy będzie miał konkretne uzasadnienie praktyczne. W tej kategorii polecamy zapoznanie się również z jonizatorami.

pixel