Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Termometry / hygrometry

( ilość produktów: 11 )

Piękny ogród jest wizytówką właściciela domu. Może świadczyć o dobrym zorganizowaniu i pracowitości. Być może z westchnieniem spoglądasz na niektóre ogrody warzywne czy kwiatowe i żałujesz, że nie potrafisz sam stworzyć takich upraw. To jednak nic trudnego. Uprawy rządzą się swoimi prawami, z którymi musisz się zapoznać i ich przestrzegać. W ogrodnictwie ważne są znajomość potrzeb roślin oraz ich regularna kontrola. Piękny ogród stworzysz, gdy:

  • chwasty będą trzymane z dala od roślin, aby nie zaciemniały ani nie wchłaniały pokarmu i wilgoci roślin warzywnych,
  • gleba powierzchniowa będzie utrzymywana w doskonałym stanie, aby nie dopuścić do suszy - trzeba zapobiegać odparowywaniu wilgoci z gleby do powietrza;
  • rośliny będą wspomagane odpowiednimi nawozami i odżywkami.

Aby określić, czy odpowiednie wymagania dla konkretnych upraw są spełnione, można wykorzystać między innymi higrometry i termometry. To urządzenia służące do pomiaru temperatury oraz wilgotności powietrza. Sprawdzanie tych parametrów to niezbędna czynność. Ich użycie jest bardzo proste, a przynosi dużo korzyści.

Termometry

W naszej ofercie znajdziesz kilka modeli termometrów, z których z pewnością wybierzesz odpowiedni dla potrzeb Twoich upraw. Naszym klientom oferujemy termometry z hidrometrem. W ten sposób zyskujesz dwa urządzenia w jednym. Mierzy temperaturę w zakresie od 0-50°C lub 32-122°F. Dokładność tego pomiaru waha się w zakresie +/- 1°C. Urządzenie dokonuje również pomiaru wilgotności: od 25 do 90% RH. Dokładność +/- 5% RH. Narzędzie zasilane jest bateriami. U nas znajdziesz również termometr glebowy, bardzo prosty w obsłudze. Maksymalna głębokość pomiaru to 13 cm w głąb ziemi. Co ważne, w tym urządzeniu nie zastosowano szkodliwej dla zdrowia rtęci. Dzięki temu może być używane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Oferujemy również termometry elektroniczne mierzące temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną. Mają wbudowaną funkcję drzemki. Wskazują maksymalne oraz minimalne wartości temperatury. Wyposażone również w duży, czytelny wyświetlacz, są przy tym poręczne i lekkie. Koszt tego rodzaju termometru zależny jest od jego funkcji. Oferowane przez nas urządzenia są dobrej jakości, wykonane ze sprawdzonych materiałów, co gwarantuje, że ich zakup to dobra inwestycja na lata. Będzie się zwracać w postaci pięknych, dorodnych upraw roślinnych.

Higrometr

W każdej uprawie niezbędny jest również higrometr służący do pomiaru wilgotności gleby. Zakres pomiaru wynosi 0-100 %, a wilgotność względna: +/- 1 %. To bardzo proste w obsłudze urządzenie. Z pewnością może być wykorzystywane zarówno przez zawodowego, jak i początkującego ogrodnika. Stosowane do pomiaru wilgotności powietrza w urządzeniach hodowlanych oraz inkubatorach. Urządzenie można powiesić na zaczepie lub postawić w bezpiecznym miejscu, co dodatkowo ułatwia jego użytkowanie. Ponadto jest tak zbudowane, że utrzymanie go w czystości nie będzie sprawiać żadnego problemu, co jest również ważną kwestią. Jest niewielkie, lekkie i niezwykle poręczne. Samo wykonanie zaś solidne oraz wysoce estetyczne. Dzięki temu możesz mieć pewność, że higrometr to dobra inwestycja, która posłuży do efektywnej uprawy roślin przez lata.

pixel