Lampy DUAL 1000 W
( ilość produktów: 1 )Nasz sklep internetowy DomowaUprawa.pl obejmuje różnego rodzaju oświetlenie przeznaczone do uprawy roślin. Jednym z dostępnych rozwiązań są lampy dual 1000 W. Stanowią połączenie lamp sodowych oraz metalohalogenkowych. Sprawia to, że używać można ich zarówno w fazie wzrostu, jak i wegetacji roślin. Czyni to z nich niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które znakomicie sprawdzać będzie się w każdym przedsiębiorstwie. Przykładem takiego urządzenia jest lampa HPS 1000 W. Gwarantujemy, że sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających hodowców i znakomicie sprawdzać będzie się w każdych warunkach pogodowych.
Lampa HPS 1000 W - co warto wiedzieć na jej temat?
Jedną z lamp HPS 1000 W, w jakie zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym DomowaUprawa.pl, jest SUNMASTER lampa dual. To jeden z produktów z asortymentu tej renomowanej marki, która od wielu lat jest czołowym producentem lamp i balastów, nieustannie wyznaczając nowe standardy. Współpracuje ona z najlepszymi rolnikami i fizykami, bazując na wszechstronności i elastyczności technologii. Lampa ta znajdzie zastosowanie w przypadku wszystkich przedsiębiorców, którym zależy na uzyskaniu wymiernych korzyści finansowych z hodowli roślin. Jest to możliwe jedynie wówczas, kiedy są one w odpowiedni sposób naświetlane w ciągu dnia. Dzięki temu rozwijają się prawidłowo, gwarantując wysokiej jakości, obfite plony. W przypadku braku światła do czynienia możemy mieć z zaburzeniem procesu fotosyntezy. W konsekwencji tego łodygi roślin wydłużają się, a plony są bardzo słabe. SUNMASTER lampa dual 1000 W stanowi odpowiedź na panującą w naszym kraju szerokością geograficzną, dla której charakterystyczny jest między innymi deficyt światła. Czynnik ten w negatywny sposób wpływa na kondycję roślin, co można zaobserwować w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Spora część ogrodników rezygnuje z hodowli w cyklu całorocznym ze względu na to, że jest to dla nich nieopłacalne przedsięwzięcie. W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania niektórzy przedsiębiorcy zaczynają stosować w cyklach naprzemiennych lampy sodowe oraz metalohalogenkowe.
Zalety lamp sodowych i metalohalogenkowych
Pierwsze z nich znajdują zastosowanie podczas kwitnienia roślin, drugie - w fazie wegetacji. Technika ta w pozytywny sposób wpływa na jakość roślin, lecz jest nieco kosztowna. Z pomocą przychodzi tu lampa HPS 1000 W. To niezwykle wydajny model, który gwarantuje bardzo mocne natężenie światła. Sprawia to, że lampa ta znakomicie sprawdza się w szklarniach, ogrodach zimowych czy GrowBoxach. Zastosować można ją zarówno w fazie kwitnienia, jak i wegetacji. Jest to możliwe dzięki podwójnej mocy oraz podwójnej temperaturze barw. Lampa sodowa gwarantuje wystarczającą ilość światła czerwonego oraz niebieskiego, co w pozytywny sposób przekłada się na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Co jeszcze warto wiedzieć na temat modelu HPS 1000 W? Jego wydajność wynosi aż 150 000 lumenów, a żywotność - 32 000 godzin.
Lampy sodowe i metalohalogenkowe - co to takiego?
Czym są wspomniane powyżej lampy sodowe oraz metalohalogenkowe? Jeżeli chodzi o pierwsze z nich, są to lampy wyładowcze, w których czynnikiem wyładowczym są pary sodu. Ze względu na ciśnienie par sodu w jarzniku podzielić można je na nisko- oraz wysokoprężne. Tym, co wyróżnia tego typu lampy, jest generowane przez nie charakterystyczne, pomarańczowe światło. Znajdują one zastosowanie zarówno w uprawie roślin, jak i oświetleniu zewnętrznym. W przypadku niskoprężnych lamp sodowych do czynienia mamy z jarznikiem z długiej, wykonanej ze szkła rury wygiętej w kształt litery U. W jego wnętrzu znajduje się metaliczny sód i gaz pomocniczy będący mieszaniną argonu oraz neonu. Jeżeli chodzi natomiast o wysokoprężne lampy sodowe, źródłem światła jest tu przeważnie jarznik wykonany z materiału ceramicznego, który zawiera rtęć, sód oraz ksenon.
Lampy metalohalogenkowe
Drugą kategorią lamp są metalohalogenkowe. To lampy wyładowcze, w których powstawanie światła wiąże się z wyładowaniem energetycznym, jakie zachodzi w mieszaninie par argonu, rtęci oraz halogenków metali. Składają się one z kwarcowego lub ceramicznego jarznika oraz zewnętrznej, szklanej bańki, która często pokryta jest powłoką rozpraszającą światło i zatrzymującą promieniowanie UV. Zasada działania lampy metalohalogenkowej opiera się o zastosowanie specjalnego układu zapłonowego. Świeci ona białym światłem zbliżonym do naturalnego światła dziennego. Do jej zalet zaliczyć można między innymi długą żywotność na poziomie 7500-20 000 godzin, wysoką skutecznością świetlną wynoszącą około 65-115 lm/W oraz bardzo dobrym oddawaniem barw otoczenia. Lampy tego typu stosuje się je zarówno w oświetleniu wewnętrznym, na przykład w zakładach przemysłowych czy sklepach, jak i zewnętrznym, w celu tworzenia iluminacji różnego rodzaju obiektów architektonicznych oraz oświetlenia billboardów czy stacji benzynowych. Lampy metalohalogenkowe znajdują również zastosowanie w akwarystyce.