Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Miarki / Pipety

( ilość produktów: 15 )

Aby rośliny mogły prawidłowo wzrastać, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki środowiskowe. Jeśli chce się je ochronić przed zgubnym wpływem insektów bądź poprawić jakość gleby, w której rosną, wykorzystuje się różnego rodzaju odżywki oraz nawozy dedykowane odpowiednim gatunkom. Odmierzanie właściwych ilości preparatów umożliwią miarki plastikowe przygotowane specjalnie z myślą o ogrodzie i tych, którzy poświęcają swój czas na uprawę roślin. Bez nich trudno byłoby sobie wyobrazić przeprowadzenie wielu czynności pielęgnacyjnych i dawkowanie konkretnych preparatów ogrodowych. Wysokiej jakości narzędzia wykonane z trwałego plastiku świetnie nadają się do pracy w ogrodzie czy szklarni. Ich wykorzystanie nie tylko ułatwi codzienną pracę przy uprawach, ale również zapewni roślinom pełne bezpieczeństwo podczas przeprowadzania poszczególnych zabiegów.

Miarki plastikowe – do czego się przydadzą?

Uprawiając rośliny, często należy podawać im różnego rodzaju preparaty, które wpływają pozytywnie na ich wzrost i umożliwiają prawidłowy rozwój. Z tego powodu często sięga się po nawozy i stymulatory wzrostu. Mają one różny wpływ na rośliny, jednak za każdym razem dąży się do tego, by przy ich pomocy wzrastały jak najlepiej i w jak najlepszych warunkach. W takim wypadku użytecznie mogą okazać się miarki plastikowe pozwalające na odpowiednie dawkowanie preparatu. Można nimi odmierzać również wodę i wszelkiego rodzaju substancje sypkie. Ich użycie jest o tyle kluczowe, że pozwala idealnie odmierzyć ilość podawanej substancji. Jeśli bowiem roślina otrzyma jej za dużo, może to doprowadzić do jej uszkodzenia, a nawet śmierci. Jeśli natomiast otrzyma jej zbyt mało, preparat nie zadziała w taki sposób, w jaki ogrodnik by sobie życzył.

Profesjonalne miarki do Twojego ogrodu

Każde narzędzie przeznaczone do pracy w ogrodzie musi być odpowiednio trwałe, by nie zniszczyć się przy kontakcie z ziemią, roślinami, substancjami wspomagającymi ich rozwój czy promieniami słonecznymi. Nie inaczej jest w przypadku plastikowych miarek. Jako że zostały one przygotowane specjalnie do pomocy w ogrodzie, spełniają wszystkie niezbędne wymagania, by móc się tam nimi posługiwać. Wykonano je więc z wysokich jakości materiałów, dzięki czemu mogą być użytkowane długo, zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Wytrzymały plastik nie ulega pęknięciom ani ukruszeniom, nie wchodzi także w reakcje z substancjami aplikowanymi do miarki. Co więcej, każde tego rodzaju narzędzie posiada uchwyt albo ergonomiczny kształt, by zapewnić ogrodnikowi wygodę podczas użytkowania.

Duża różnorodność – wybierz taką miarkę, jakiej potrzebujesz

Najczęściej używanymi miarkami są te imitujące swoim wyglądem dzbanek z dzióbkiem i wygodnym uchwytem. W sklepie występują one w różnych rozmiarach i pojemnościach. Można więc odnaleźć egzemplarze o pojemności 1000 ml, a także miarki, które pomieszczą w sobie 5000 ml. Większość z nich posiada działkę ze zwiększonym stopniowaniem, które pozwala na łatwe odmierzanie substancji. Jeśli natomiast ogrodnik chciałby zaaplikować niewielką ilość konkretnego preparatu, przyda mu się pipeta o pojemności 2 ml. Wygodna działka 0,01 ml nie pozwoli popełnić katastrofalnego w skutkach błędu przy odmierzaniu. W zależności od czynności, jaką zamierza się podjąć, powinno się wybrać najwygodniejszą i najodpowiedniejszą miarkę spośród tych dostępnych w sklepie.

pixel