Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zbiorniki / beczki

( ilość produktów: 9 )

Zastanawiasz się nad kupnem wodnego zbiornika, aby zmniejszyć rachunek za wodę, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na rynku dostępnych jest wiele opcji różniących się wielkością, kształtem, materiałem, kolorem i ceną. Zanim pomyślisz o zainstalowaniu tych urządzeń magazynujących, zdecyduj gdzie umieścić zbiornik. Weź pod uwagę średnie, roczne opady deszczu w regionie, stan geograficzny Twojej lokalizacji, rozmiar pojemnika w celu zaspokojenia wszelkich potrzeb. Deszczówka może być bezpiecznym źródłem wody w ogrodzie. Warto zbierać ją wprost z rynien, podłączając wygodny pojemnik z dozownikiem. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za wodę, ale też ograniczyć ryzyko zalewania elewacji czy podmywania budynku po opadach. Oferujemy zbiorniki na wodę z kranikiem - naziemne, kompatybilne ze wszystkimi wężami ogrodowymi. Pojemniki należy podłączyć do rynny i jedynie oczekiwać na deszcz. W kilka minut można zacząć korzystać z nagromadzonej wody, dozując odpowiednią jej ilość przez kranik.

Korzyści ze zbierania wody

 

Główną koncepcją zbierania wody jest jej filtrowanie, przechowywanie w pojemniku oraz wykorzystywanie do nawadniania. Ponadto, istnieje wiele korzyści z gromadzenia wody deszczowej:

  • jest całkowicie bezpłatna i pomaga w ochronie przeciwpowodziowej,
  • pomaga obniżyć rachunki za wodę,
  • jest to łatwe w utrzymaniu źródło wody,
  • nie wymaga czasu energii,
  • najlepiej nadaje się do nawadniania, podlewania ogrodów,
  • zapobiega erozji gleby i zanieczyszczeniu wód powierzchniowych,
  • może być używana do wielu innych celów, takich jak mycie samochodów, spłukiwanie toalet, kąpiele, pranie odzieży itp.,
  • działa jako źródło rezerwowe w nagłych wypadkach.

Wybranie dobrego zbiornika na wodę deszczową przynosi wiele korzyści. Otrzymana w ten sposób woda jest miękka, nie zawiera bakterii ani środków uzdatniających, a także ma optymalną temperaturę. Używanie deszczówki to również znaczna oszczędność. Nie należy więc obawiać się inwestowania w tego typu produkty.

 

Jak wybrać odpowiedni zbiornik?

 

W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów pojemników na wodę z kranem w zależności od pojemności – od 20 do 750 litrów. Zastanawiasz się, jaką dobrać względem swoich potrzeb? Trzeba zastanowić się, jaki zbiornik będzie potrzebny. Wśród właścicieli domów jednorodzinnych bardzo popularne są zbiorniki mieszczące 300 litrów. Szacuje się, że taki pojemnik podczas ulewy, zbierając wodę z dachu, zapełnia się w piętnaście minut. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że proponowane przez nas produkty są zamykane. Dzięki temu nie będą stanowić niebezpieczeństwa dla dzieci, dodatkowo chroniąc wodę przed zanieczyszczeniami, takimi jak liście, owady, które mogłyby się do niej dostać. Zbiorniki wyposażone są w krany, przez co nabieranie z nich wody będzie niezwykle łatwe. Wykonane z najlepszych materiałów pod względem jakościowym, posłużą więc właścicielom przez wiele lat, zachowując wciąż dobry stan. Warto podkreślić, że nie są to metalowe pojemniki - trzeba wiedzieć, że metal w towarzystwie związków chemicznych z wody deszczowej może wchodzić w różne reakcje, wydzielając niepożądane dla wody żelazo.

pixel