Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy HPS 600 W

( ilość produktów: 9 )

Doświetlanie roślin jest niezbędną czynnością w uprawie gatunków wymagających dużej dostępności światła. Pomogą w tym lampy HPS 600 W. Urządzenia te w połączeniu z odpowiednią instalacją przyspieszają proces fotosyntezy i wzrost roślin oraz zapewniają ich prawidłowy rozwój. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze lampy HPS 600 W przeznaczone do domowych hodowli. Wszystkie pochodzą od najlepszych producentów i odznaczają się najwyższą jakością oraz wydajnością, a przy tym są w korzystnej cenie.

Na czym polega praca lamp HPS 600 W?

Lampy HPS, znane także jako lampy sodowe, służą do zwiększenia ilości światła we wnętrzu domowej hodowli, pomagając roślinom na każdym etapie ich rozwoju. Duża ilość światła sprawia, że okres od kiełkowania do kwitnienia zajmuje znacznie mniej czasu, a sama roślina rozwija się zdrowo i dynamicznie. Lampy HPS 600 watt mają długą żywotność – były stosowane między innymi w oświetleniu ulicznym, i emitują światło o barwie 2000K. Jest ona najbardziej zbliżona do światła słonecznego, które rośliny odczuwają jako szybki bodziec do wzrostu.Wszystkie lampy HPS 600 W mają trzonek E40, najczęściej używany w domowych instalacjach. Charakteryzują się dużą wydajnością świetlną (strumieniem świetlnym), nawet na poziomie 90 000 lumenów. Modele są odporne na wielokrotne cykle włącz/wyłącz i wyróżniają się dużą trwałością – większość z nich ma systemy zapobiegające wielu awariom. Co ważne, lampy typu HPS świecą pełnym spektrum światła o długości od 280 do 1000 nm, zapewniając doskonałe warunki do rozwoju zarówno roślinom potrzebującym promieni o niższej wartości, jak i tym, które do kwitnienia wymagają najdłuższych promieni.

Domowa instalacja z lampą HPS 600 W

Sama lampa HPS 600 watt nie wystarczy do zapewnienia roślinom najlepszych warunków rozwojowych. Niezbędne okażą się także pozostałe elementy instalacji. Warto tu wyróżnić między innymi balast, czyli zasilacz, który dostarcza prąd bezpośrednio na gwint żarówki, a także odbłyśnik, o którym zapomina bardzo wiele osób. To ogromny błąd. Snop światła żarówki jest najmocniejszy w centrum, lecz słabnie po bokach, a przy tym oświetla roślinę wyłącznie z jednej strony, przez co jej część pozostaje zacieniona. Odbłyśniki zapewniają prawidłowe rozprowadzenie światła po całej instalacji i są niezbędnym elementem każdej z nich. Lampy sodowe podczas pracy generują dość dużo ciepła, które może szkodzić uprawie. Do odprowadzenia wysokiej temperatury dobrze sprawdzi się układ wentylacyjny.

Zrób zakupy w sklepie Domowauprawa.pl 

Dostępne w naszym sklepie lampy HPS 600 W pochodzą od najlepszych firm na rynku, takich jak np. OSRAM czy GiB Lightning, i charakteryzują się wysoką jakością oraz trwałością. Wszystkie modele oferujemy w korzystnych cenach i staramy się, aby dotarły do klienta tak szybko, jak to tylko możliwe. W naszej firmie zwracamy także uwagę na delikatność żarówek, dlatego pakujemy je w bezpieczne opakowania i staramy się zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia w transporcie. Przekonaj się sam!

pixel