Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ADJUST A WING

( ilość produktów: 14 )

W ofercie naszego sklepu znajdziesz wszystko to, co niezbędne do uprawy roślin. Poszczególne akcesoria, między innymi klosze Adjust-a-Wing, zapewnią im znakomite warunki do rozwoju. To bardzo praktyczne elementy powstałe dzięki zaawansowanym technologiom maksymalnie zwiększającym ich funkcjonalność. Dodatkowo zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wszelkich aspektów estetycznych, dzięki czemu prezentują się nienagannie w każdym miejscu. Ponadto są to bardzo lekkie urządzenia umożliwiające równomierne rozproszenie światła i symulowanie pór roku, co w efekcie prowadzi do doskonałych wyników w uprawie roślin, a także większej obfitości zbiorów i lepszego wzrostu. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami dostępnymi w naszej ofercie w atrakcyjnych cenach.

Zalety kloszy Adjust-a-Wing

Prezentowane klosze Adjust-a-Wing mają wiele zalet, które warto poznać jeszcze przed zakupem. Z pewnością należy do nich dwa razy większa wydajność niż w przypadku tradycyjnych reflektorów, co daje znakomity wynik. Dodatkowo klosze tego rodzaju zwiększają obszar uprawy pod każdą lampą nawet do 75% i plon do 50%. Co więcej, obniżona temperatura pod lampą, w przypadku modeli ze spreaderem, pozwala obniżyć lampę do 44% bliżej roślin. Ponadto klosze Adjust-a-Wing umożliwiają równomierne rozprowadzenie światła, a także zapobiegają przypalaniu flory. Są to bardzo praktyczne elementy podczas uprawy roślin, gdyż regulowanie rozpiętości skrzydeł pozwala naśladować poszczególne pory roku.Wszystkie oferowane modele pochodzą od renomowanych producentów, dlatego też cieszą się doskonałą opinią na rynku. Należą do grupy trwałych urządzeń, które jednocześnie są odporne na uszkodzenia i stanowią wieloletnią inwestycję. Prawidłowo zastosowane dają szerokie możliwości podczas uprawy różnych gatunków roślin i spełniają oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Jak ustawić klosze Adjust-a-Wing w poszczególnych fazach kwitnienia roślin?

Prawidłowe ustawienie klosza Adjust-a-Wing ma ogromne znaczenie. W fazie wegetatywnej, która ma na celu symulowanie wiosny, w przypadku zastosowania lampy typu HPS/MH należy zawiesić odbłyśnik na wysokości 45 cm nad roślinami, jeśli używamy spreadera. Bez spreadera wysokość ta powinna wynosić 60 cm, a rozpiętość skrzydeł warto ustawić w pozycji “wąsko”. W początkowej fazie kwitnienia, czyli symulowania lata warto stopniowo zmniejszać odległość lampy do 30 cm ze spreaderem lub 45 cm bez niego, a rozpiętość skrzydeł zmienić na pozycję “szeroko”. Ostatnim etapem jest faza dojrzewania pozorująca jesień. W tym czasie należy podnieść odbłyśnik do 45 cm ze spreaderem lub do 75 cm bez niego, a rozpiętość zmienić znów na pozycję “wąsko”. Warto również ostrożnie podchodzić do zaleceń producenta i zastosować bezpieczny margines, dodając 5 lub 10 cm do wskazanych odległości. Jeśli nie pojawią się żadne oznaki przypalenia roślin, można zastosować wyjściowe odległości. Należy pamiętać, że im mniejsza oświetlana powierzchnia, tym bliżej odbłyśnika powinna znaleźć się żarówka i odwrotnie.

pixel