Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy HPS 150 W

( ilość produktów: 2 )

Doświetlanie roślin podczas fazy ich wzrostu jest znakomitym sposobem na osiągnięcie znacznie lepszych upraw. W naszym sklepie znajdziesz między innymi lampy HPS 150 W, charakteryzujące się dużą energooszczędnością oraz wydajnością, a przy tym także korzystną ceną zakupu. Poszczególne modele pochodzą od najlepszych producentów, takich jak marka OSRAM. Mimo że wielu roślinom do rozwoju wystarczy dostęp wyłącznie światła słonecznego, to dla niektórych gatunków niezbędne okazują się lampy sodowe, znane także jako modele HPS. Zamów je już dziś!

Do czego służy lampa 150 watt HPS?

Roślina w okresie kwitnienia wymaga dużej ilości światła wspomagającego proces fotosyntezy. W naszym kraju z powodu szerokości geograficznej światło nie jest zbyt mocne, a promienie słoneczne padające bezpośrednio na roślinę mogą okazać się niewystarczające. Lampy HPS 150 W zwiększają barwę czerwoną i żółtą, umożliwiając hodowlę roślin we wnętrzu własnego domu lub mieszkania, nawet bez dostępu światła słonecznego. Rośliny do życia potrzebują jedynie czterech podstawowych czynników sprzyjających rozkwitowi, mianowicie są to temperatura, składniki odżywcze znajdujące się w glebie i nawozie, woda oraz światło.Światło odgrywa tu najważniejszą rolę. Żarówki 150 watt HPS emitują światło o dużym strumieniu [lm], wynoszącym nawet 40000, i temperaturze barwowej oscylującej wokół 2000K, która do złudzenia przypomina światło widzialne i to je rośliny tolerują zdecydowanie najbardziej. Lampy HPS 150 W generują światło o spektrum od około 280 nm do 1000 nm. Co ciekawe jednak, rośliny wykorzystują tylko część mocy i parametrów generowanych przez żarówkę. Dzieje się tak dlatego, że każda odmiana ma różne wymagania względem spektrum.

Co należy dokupić do lamp HPS 150 W?

Do lampy 150 watt HPS należy dokupić także kilka przyrządów i narzędzi, które będą w stanie wykorzystać ich optymalną moc. Niezbędny okaże się między innymi zasilacz – dostarczy odpowiednią dawkę prądu bezpośrednio na żarówkę i odbłyśnik. Ten element ma także ogromne znaczenie. Światło padające z żarówki jest skupione i najmocniejsze w samym centrum i rozchodzi się dookoła, przez co nie zapewnia optymalnych warunków rozwoju (słońce ma taką samą moc w każdym miejscu). Odbłyśniki są przeznaczone do równomiernego rozprowadzenia światła po całej sadzonce, co ułatwia jej rozwój i przyspiesza proces kwitnienia. Niezbędny okaże się także wentylator, który będzie w stanie usunąć nadmiar ciepła wytworzonego przez lampę.

Zamów już dziś lampy w sklepie Domowauprawa.pl!

W naszym sklepie znajdziesz większość produktów niezbędnych w procesie domowej uprawy, a wśród nich także lampy HPS 150 W. Poszczególne modele pochodzą od najlepszych producentów, są trwałe i wydajne, a przy tym także bardzo skuteczne. Wysokoprężne lampy sodowe w najniższych cenach kupisz tylko w sklepie Domowauprawa.pl. Zamów już dziś i skorzystaj z błyskawicznej dostawy, a w razie pytań skontaktuj się z naszym biurem obsługi telefonicznie lub mailowo.

pixel