Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Odbłyśniki / Klosze

( ilość produktów: 34 )

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można różnego rodzaju odbłyśniki do lamp, czyli elementy znajdujące się w reflektorach produkowanych najczęściej z tworzyw sztucznych, które to mają za zadanie odbijać i kierować możliwie jak największą część strumienia świetlnego z żarówki. Poszczególne modele odbłyśników różnić mogą się od siebie różnymi parametrami. Jednym z nich jest materiał wykonania. Do czynienia możemy mieć między innymi z odbłyśnikiem do lampy z blachy stalowej oraz tworzyw sztucznych. Drugie z nich przyjmować mogą określony kształt, masę czy jakość powierzchni. Tworzą one wielokomorowe, wielostopniowe systemy. Na sklepowych półkach spotkać można się również z odbłyśnikami z magnezu lub aluminium, które znajdują zastosowanie w przypadku reflektorów narażonych na rozmaite obciążenia termiczne.

Jak poradzić sobie z najpopularniejszymi problemami z odbłyśnikami do lamp?

Jak już zostało wspomniane, odbłyśnik do lampy, czyli wewnętrzna część reflektora, odpowiada za prawidłowy rozkład strumienia świetlnego. Co zrobić w sytuacji, w której do czynienia będziemy mieć z jego usterką? Pierwsze z dostępnych rozwiązań to wymiana reflektora na nowy. Zdecydować można się także na zakup nowego odbłyśnika i zamontowanie go w starej oprawie, która zostanie uprzednio poddana regeneracji. Ostatnim z dostępnych rozwiązań jest poddanie tego typu produktu regeneracji. Do tego celu wykorzystuje się między innymi specjalne spraye. Odbłyśniki do lamp można między innymi czyścić przy pomocy spirytusu lub szmatki i drucika, oklejać folią aluminiową czy oddać do profesjonalnego zakładu, w którym zostaną one poddane próżniowej metalizacji.

Godne polecenia odbłyśniki do lamp

Szukając solidnego, trwałego odbłyśnika do lamp, warto nieco bliżej zapoznać się z bogatą ofertą produktową naszego sklepu internetowego. Mnogość dostępnych produktów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Modelem godnym polecenia jest odbłyśnik ADJUST-A-WING Enforcer Medium. Co warto wiedzieć na jego temat? Odbłyśnik ten został wyprodukowany z wysokiej jakości, perforowanego aluminium o odbiciu 88%. Stanowi gwarancję w pełni optymalnego naświetlenia oraz braku efektu gorącego punktu. Odbłyśnik pozwala dodatkowo zyskać większą powierzchnię do uprawy w porównaniu z klasycznymi produktami tego typu dostępnymi na rynku. W jaki sposób powinno się go używać? Dzięki elastycznej formie odbłyśnik do lampy pozwala uniknąć powstawania tak zwanego hot-spotu. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, zadbać należy o odpowiednią instalację oraz ustawienie. Kluczową funkcję odgrywa tu zarówno pozycja reflektora, jak i jego zasięg, które muszą być stale dopasowywane do wielkości roślin. Na początku fazy wegetatywnej odbłyśnik należy zawiesić na wysokości około 45 cm bez spreadera i 60 cm wraz ze spreadem. Rozpiętość skrzydeł ustawiona jest tutaj w pozycji “wysoko”, co pozwala na stymulowanie warunków wiosennych. Gdy rośliny zaczynają kwitnąć i wyciągać się, rozpiętość odbłyśnika należy ustawić w pozycji “szeroko”. Odstęp reflektora należy redukować stopniowo do 30 cm bez spreadera i do 45 cm wraz z nim. Intensywniejsze światło oraz cieplejsze powietrze skutecznie stymulują warunki letnie. W momencie, w którym kończy się wzrost, a owoce lub kwiaty stają się większe i zaczynają intensywniej pachnieć, można zacząć stopniowo podnosić reflektor i ponownie ustawić rozpiętość w pozycji “wąsko”. Ostateczna odległość wynosi tutaj 45 cm ze spreaderem i 45 cm bez niego. W ten sposób stymulować można warunki jesienne, które odpowiadają za produkcję hormonów oraz tworzenie się dorodnych owoców i kwiatów.

Odbłyśniki wentylowane w naszym asortymencie

W naszym bogatym asortymencie nie brak również odbłyśników wentylowanych. Przykładem takiego produktu jest odbłyśnik XTRASUN wentylowany fi150 mm. To model z asortymentu renomowanej marki Hydrofarm. Znajdzie on zastosowanie w przypadku ogrodników, którzy mają problem ze zbyt wysoką temperaturą w growboxach. Szyba odbłyśnika skutecznie zatrzymuje nadmiar ciepła, które usuwane jest za pomocą przedmuchu przez wentylator. Model ten niezwykle skutecznie odbija i rozprasza światło oraz charakteryzuje się wysoką wydajnością. Bardzo dobrze sprawdza się w nieco większych lub niskich pomieszczeniach uprawowych, w których kluczową kwestią jest szeroki rozsył światła. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego odbłyśnika wentylowanego? Posiada on łatwą do ściągnięcia szybę, co sprawia, że zmiana żarówki jest szybka oraz komfortowa. Model ten jest przystosowany do podłączenia układu chłodzącego Fi 150 mm. Wręcz idealnie nadaje się do oświetlenia powierzchni do 2,5 m2. Szczelność uprawy gwarantuje tutaj hartowane szkło oraz gumowe uszczelki. Na uwagę zasługuje tutaj także wysoce odblaskowe, lustrzane aluminium, a także niskoprofilowa konstrukcja.

pixel