Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

NAWILŻANIE / OSUSZANIE /JONIZACJA POWIETRZA

( ilość produktów: 23 )

Jakość powietrza ma istotne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia. Zbyt duża wilgotność czy długotrwała susza powodują dyskomfort, który wpływa na stan cery, oddechu i snu, a w konsekwencji na ogólne wartości życiowe. Szczególnie alergicy i osoby mające przewlekłe problemy zdrowotne z drogami oddechowymi doceniają nawilżanie, osuszanie i jonizację powietrza. Dzięki nowoczesnym mechanizmom oraz ich kompaktowej budowie sprzęt dostępny w naszej ofercie pozostaje nieocenionym wyposażeniem, dopasowanym do indywidualnych potrzeb. Kupując urządzenie służące do jonizacji powietrza, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Bez wątpienia istotnym aspektem jest cena, jednak w przypadku prawidłowo funkcjonujących mechanizmów, które mogą znacząco wpłynąć na jakość życia, to jakość i wydajność urządzeń powinny pozostać priorytetem. 

Czy jonizacja powietrza jest konieczna? 

Mechanizmy jonizatora powietrza odpowiedzialne są za produkcję jonów ujemnych w przeciwieństwie do sprzętu domowego wytwarzającego jony dodatnie. Ich nadmiar określany jest jako elektrosmog. Przyciągając bakterie i wirusy, jest odpowiedzialny za utrzymywanie się w powietrzu grzybów, pleśni czy innych alergenów będących niekorzystnym środowiskiem dla zdrowia i samopoczucia. Wszelkie zanieczyszczenia mają negatywny wpływ na jakość życia. Dzięki jonizatorom powietrze jest oczyszczone, ponieważ jony ujemne chronią drogi oddechowe przed wdychaniem drobnoustrojów, które zamiast do płuc opadają na podłogę. Powietrze nasycone ujemnymi jonami jest wyraźnie czystsze. Zwolennicy urządzeń służących do jonizacji powietrza chętnie korzystają z technologii, aby zagwarantować sobie komfort i wygodę. 

Jonizacja powietrza - poznaj zalety urządzenia 

Nowoczesne jonizatory powietrza cechują się kompaktową budową i bardzo intuicyjną obsługą. Konstrukcja została zaprojektowana w taki sposób, aby wpasować się w aranżację wnętrz, a w konsekwencji zagwarantować maksymalny komfort. Dobrej jakości sprzęt powinien mieć satysfakcjonującą wydajność, dzięki czemu możliwa będzie ciągła praca i neutralizacja powietrza zgodnie z oczekiwaniami. Im większa wydajność i pojemność, tym większy obszar, na którym jonizator może pracować, zachowując rezultaty zgodne z deklaracją producenta. Na rynku dostępne są również mechanizmy łączące funkcję jonizatora i nawilżacza. Ich potencjał jest szczególnie doceniany w okresie grzewczym, jednakże w przypadku oczyszczania oraz odświeżania powietrza standardowy jonizator z pewnością przyniesie pełne zadowolenie. 

Jonizacja powietrza i jej korzyści 

Jonizator powietrza ma wpływ na jego jakość pod wieloma względami. Oczyszczanie i odświeżanie nie dotyczy wyłącznie eliminacji niechcianych zapachów, ale również szkodliwych czynników mających negatywny wpływ na zdrowie domowników czy współpracowników, a także na hodowlę roślin i zwierząt. Jonizator umożliwia pozbycie się z powietrza kurzu, dymu papierosowego, pyłku kwiatowego, bakterii i roztoczy. Ich nawarstwianie być może nie stanowi dyskomfortu dla każdego, jednakże całoroczne obcowanie w zanieczyszczonym powietrza z pewnością ma negatywny wpływ na organizmy żywe. Nie bez znaczenia pozostaje właściwa wentylacja powietrza oraz konserwacja filtrów powietrza, które również są siedliskiem bakterii i wirusów.  

pixel