Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy HPS 250 W

( ilość produktów: 5 )

Proces kwitnienia roślin domowych jest długotrwały i wymagający, szczególnie względem ilości światła niezbędnego do przebiegu procesu fotosyntezy. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze rozwiązanie w postaci lamp HPS 250 W, przeznaczonych do domowych upraw wszelkich gatunków wymagających większej ilości światła. Akcesoria te pobudzają rośliny do znacznie szybszego wzrostu oraz ułatwiają ich prawidłowy rozwój przez cały okres, od czasu kiełkowania, aż do kwitnienia. Zamów już dziś nowoczesne lampy HPS 250 watt w sklepie Domowauprawa.pl!

Lampy HPS 250 W – działanie i ogólna charakterystyka

Lampy stosowane w domowych uprawach występują w dwóch wariantach – CFL i HPS. Modele w technologii CFL mają formę świetlówki i charakteryzują się bardzo niską ceną zakupu oraz dobrą wydajnością, lecz także niedużą mocą światła i tym samym niewielkim wpływem na szybkość wzrostu roślin. Lampy HPS 250 W mają zupełnie inne cechy. Są to lampy sodowe, które przyczyniają się do błyskawicznego rozwoju roślin. Emitują światło o temperaturze barwowej zbliżonej do światła słonecznego (około 2000K). Mają bardzo dużą żywotność, wysoką wydajność oraz penetrację światła, a ich strumień świetlny wynosi nawet 30000 lumenów.Każda roślina do wzrostu wymaga czterech podstawowych czynników: składników odżywczych, wody, optymalnej temperatury dla konkretnego gatunku oraz światła. Niestety w domowej uprawie ten ostatni czynnik jest zdecydowanie najtrudniejszy do osiągnięcia, gdyż w naszej szerokości geograficznej światło słoneczne nie należy do zbyt intensywnych. Lampy HPS 250 W są wyposażone między innymi w trzonek E40 – typowy dla większości pozostałych lamp.

Czym uzupełnić lampy HPS 250 W?

Aby stworzyć odpowiednią instalację, należy wyposażyć się także w inne akcesoria niezbędne do prawidłowego funkcjonowania lampy HPS 250 watt. Niezbędny okaże się między innymi zasilacz, który dostarcza optymalny prąd bezpośrednio na trzonek żarówki, oraz odbłyśnik. Element ten służy do rozprowadzenia światła po całej roślinie - bez niego światło z żarówki jest bardzo skupione i ma największą moc wyłącznie w samym centrum. Odbłyśniki umożliwiają równomierne oddziaływanie na każdą część rośliny. Nie można także zapomnieć o wkomponowaniu do systemu doświetlania odpowiedniego układu wentylacji. Ma on za zadanie zmniejszać temperaturę, która rośnie wskutek nagrzewania się żarówki HPS 250 W.

Zamów już dziś żarówki HPS 250 watt w sklepie Domowauprawa.pl!

W naszym sklepie dostępne są wyselekcjonowane produkty najlepszych firm dostępnych na rynku. Takie marki jak OSRAM czy Phytolite są cenione wśród domowych hodowców roślin za ich nadzwyczajną jakość wykonania, snop światła o optymalnej intensywności oraz długą trwałość i niskie zapotrzebowanie na prąd. Wszystkie zamówienia dostarczamy do klientów tak szybko, jak to możliwe oraz zwracamy dużą uwagę na ich bezpieczne pakowanie.

pixel