Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oświetlenie HPS - lampy sodowe do uprawy roślin

( ilość produktów: 27 )

Najistotniejszym aspektem w uprawie roślin jest oświetlenie. Dlaczego? Otóż bez utrzymania prawidłowego poziomu doświetlenia, hodowane warzywa, owoce, zioła i kwiaty nie będą się odpowiednio rozwijać. Polska strefa klimatyczna znana jest z kapryśnych warunków pogodowych. Deficyt światła szczególnie w okresie jesienno-zimowym daje się we znaki. Jak w takim razie radzić sobie z uprawą roślin w cyklu całorocznym? Do działania zgłasza się wysokiej jakości oświetlenie HPS!

Lampa sodowa do uprawy roślin – postaw na wysoką jakość produktu

Lampy sodowe (HPS), z języka angielskiego High IntensityDischarge (HID) należą do grupy lamp wyładowczych. To jeden z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia. Zawodowi ogrodnicy nazywają je wręcz tradycyjnym źródłem światła. Dlaczego? Otóż jako ciekawostkę, można podać, iż lampy sodowe są obecne w życiu każdego człowieka od dziesięcioleci. Wystarczy wyjść na zewnątrz i zwrócić uwagę na rozświetlenie ulic wieczorową porą. W następnej kolejności oświetlenie tego typu z powodzeniem odnalazło się pośród roślinnych hodowli. Jak więc działają lampy HPS? We wnętrzu znajdują się komory gazowe, przez które prowadzona jest elektryczność.

Lampa HPS – żarówki, które mają moc!

Aktualnie na rynku oświetlenia przeznaczonego do uprawy roślin, dostępnych jest wiele ciekawych propozycji, które dopasowane są do wysokich oczekiwań klientów. Zwracając uwagę na popularność, ale również wysoką jakość produktów do oferty naszego sklepu internetowego zaprosiliśmy m.in. lampy, żarówki sodowe firmy SunMaster. Wiemy, że każdy gatunek rośliny ma swoje spersonalizowane wymagania, dlatego też dostępnych jest kilka rodzajów żarówek sodowych np. Sunmaster 600 W HPS Dual, Sunmaster 250 W HPS Dual czy Sunmaster 400 W HPS Dual.

Lampy HPS do uprawy roślin – dlaczego warto?

Jeśli przygoda z wykorzystaniem lamp sodowych do całorocznego cyklu uprawy roślin dopiero się rozpoczyna, to warto zwrócić uwagę na samo ich zastosowanie. Oświetlenie HPS przeznaczone jest dla roślin znajdujących się w fazie kwitnienia. Niemniej jednak wielu ogrodników stosuje tego typu lampy również na etapie wegetacji.

Poznaj zalety oświetlenia HPS

W tym momencie pojawia się kluczowe pytanie – czy warto więc wykorzystywać tylko lampy sodowe do uprawy roślin? Okazuje się, że jest to możliwe! Jednak w przypadku, gdy gospodarstwo ukierunkowane jest na systematyczne zwiększanie zysków z otrzymywanych plonów, rekomendowane jest zastosowanie lamp metalohalogenkowych (MH), które są typowym oświetleniem pozytywnie wpływającym na rozwój roślin w fazie wegetatywnej. Warto zaznaczyć, iż lampa HPS w zakresie światła niebieskiego posiada 5-6% emisji. Natomiast lampy MH, używane na etapie wzrostu roślin, zapewniają emisję światła niebieskiego na poziomie 20%. Różnica widoczna gołym okiem, jaki więc wniosek? Lampy sodowe (HPS) polecamy początkującym wielbicielom uprawy roślin. Natomiast rekomendujemy zastosowanie oświetlenia HPS i MH w przypadku profesjonalnych gospodarstw, w których prowadzone są hodowle różnych typów roślin w cyklu całorocznym.

Lampa sodowa do Growboxa - zdrowy rozwój roślin

Decydując się na zakup Growboxa, warto wyposażyć namiot do uprawy roślin w lampę sodową. To efektywne źródło światła dla zielonych przyjaciół. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, iż wytwarzają one około 30% więcej światła w porównaniu do kompaktowych świetlówek. Dla przykładu żarówka o mocy 600 W, świetnie sprawdzi się jako oświetlenie powierzchni roślinnej hodowli o wymiarach 1,2 x 1,2 x 2 metry wysokości.

Growbox – zaproś do wnętrza lampę sodową

Growbox, lub szafa do hodowli roślin, zapewnia kwiatom odpowiednie warunki do rozwoju w cyklu całorocznym. Aby zadbać o dobrej jakości plony, należy wybrać właściwą lampę sodową. Nie można także zapomnieć o zasilaczu do HPS! To niezbędnik w wyposażeniu, ponieważ bez niego lampa sodowa nie może zostać uruchomiona. Istnieją dwa układy zapłonowe. Jeden to balast magnetyczny, który jest tańszą opcją. Balast elektroniczny natomiast wyróżnia się małą wagą oraz niską temperaturą, która jest wręcz pożądana w Growboxie. Lampy sodowe w ofercie naszego sklepu internetowego prezentują wysoką jakość wykonania. Wyposażone w innowacyjną technologię sprawiają, iż uprawa roślin w cyklu całorocznym przynosi systematyczne zyski.

pixel