Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy DUAL 600 W

( ilość produktów: 3 )

Szukając wysokiej jakości, niezawodnego oświetlenia służącego do uprawy roślin czy to amatorskiej, czy profesjonalnej, warto nieco bliżej zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego DomowaUprawa.pl. Znaleźć można tutaj lampy renomowanych marek, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających ogrodników. Do kategorii tej zaliczają się między innymi lampy Dual 600 W. Stanowią połączenie właściwości HPS (lampy sodowe - ich nazwa pochodzi z angielskiego High Intensity Discharge; należą one do grupy lamp wyładowczych; w ich wnętrzu znajdują się komory gazowe, przez które prowadzona jest elektryczność) oraz MH (lampy metalohalogenkowe - jest to skrót od Metal Halide; wykorzystywane są one jako oświetlenie asymilacyjne w procesie uprawy). Lampy tego typu przeznaczone są do oświetlania lub doświetlania upraw roślin kwitnących.

Lampy HPS 600 W dla wymagających

Nasz sklep internetowy DomowaUprawa.pl oferuje bogaty wybór oświetlenia 600 W HPS. Modelem godnym polecenia jest SUNMASTER lampa dual 600 W. Co warto wiedzieć na jej temat? To jeden z produktów z asortymentu renomowanej marki SUNMASTER, która od wielu lat jest czołowym producentem lamp oraz balastów. Powstają one we współpracy z najlepszymi fizykami i rolnikami, w oparciu o wszechstronność oraz elastyczność technologii. Każdy hodowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że rośliny, bez względu na to, czy rosną w domu, czy w profesjonalnym gospodarstwie, wymagają stosownej ilości światła. W przeciwnym wypadku nie będą one w stanie przeprowadzić procesu fotosyntezy, czego konsekwencją jest pogorszenie się ich kondycji. W przypadku profesjonalnych hodowli wiązać może się to z ogromnymi stratami finansowymi. W strefie klimatycznej, z jaką spotykamy się w naszym kraju, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym, do czynienia mamy z krótkimi dniami, niskim natężeniem promieni słonecznych oraz ze zmiennymi warunkami pogodowymi. Wszystko to sprawia, że spora część profesjonalnych ogrodników rezygnuje z całorocznego prowadzenia upraw. Z pomocą przychodzi tu wspomniany powyżej model lampy HPS 600 W, która pochodzi z renomowanej linii produktów SUNMASTER Dual Spectrum.

Lampy sodowe i metalohalogenkowe

Jeszcze do niedawna w zaawansowanej uprawie roślin dominowały 2 rodzaje lamp - sodowe oraz metalohalogenkowe. Pierwsze z nich charakteryzowały się pomarańczowo-żółtą barwą, gwarantując roślinom optymalne warunki na etapie kwitnienia. Podczas procesu wegetacji ogrodnik musiał wymieniać lampę sodową na metalohalogenkową posiadającą niebieską tonację światła. Z czasem coraz więcej gospodarstw szukających oszczędności zaczęło ograniczać się do lamp sodowych. Skutkowało to jednak zaburzeniem procesu fotosyntezy, słabą jakością plonów oraz wydłużaniem łodyg. Z pomocą przyszła tu lampa HPS 600 W z innowacyjną funkcją Dual Spectrum. Urządzenie to gwarantuje optymalną ilość światła słonecznego, a także zapewnia stosowny poziom natężenia światła niebieskiego. Sprawia to, że model ten znajduje zastosowanie w fazie zarówno wegetatywnej, jak i kwitnienia. Konsekwencją tego są spore oszczędności finansowe. Nie ma tu bowiem konieczności zakupu 2 osobnych lamp. Wspomniany model posiada gwint E40. Zapewnia on wydajność światła na poziomie 95 000 lumenów. Żywotność lampy wynosi 32 000 godzin.

Lampa OSRAM Planta-Star 600 W

Drugą propozycją z naszego asortymentu jest OSRAM lampa Planta-Star 600 W. Tym, co wyróżnia ten model, jest wysoka skuteczność świetlna na poziomie 141 lm/W. Jak przedstawiają się poszczególne parametry oferowanej lampy HPS 600 W? Posiada ona strumień świetlny wynoszący 89 000 lm, trzonek E40, temperaturę barwową 2000 W. Lampa ta doskonale sprawdza się w fazie zarówno wzrostu, jak i kwitnienia. Do pracy wymaga stosownego układu zasilającego, w który można zaopatrzyć się w naszym sklepie internetowym DomowaUprawa.pl.

Lampa ELEKTROX MH/HPS 600 W DUAL

Godnym polecenia produktem jest także ELEKTROX MH/HPS 600 W DUAL - lampa / żarówka na obie fazy - wzrost i kwitnienie. To hybrydowy model służący do oświetlania roślin przy pomocy połączonego spektrum światła. Lampa posiada hybrydową konstrukcję wyposażoną w 2 jarzniki świetlne. Pierwszy z nich znajduje się na jej szczycie i jest typowy dla lamp metalohalogenkowych. Drugi jest natomiast odpowiedni dla wysokociśnieniowych lamp sodowych. Wykorzystanie 2 jarzników pozwala na zbudowanie optymalnego źródła światła łączącego w sobie najważniejsze zalety lamp metalohalogenkowych oraz wysokociśnieniowych lamp sodowych. Model ten doskonale nadaje się do oświetlania lub doświetlania upraw roślin kwitnących. Posiada on temperaturę barwową na poziomie 2500 K, gniazdo E40 oraz pobór 625 kWh/1000h. Specyficzna konstrukcja urządzenia HPS 600 W sprawia, że cały cykl uprawy odbywa się z wykorzystaniem 1 uniwersalnej lampy. Do głównych zalet tego modelu zaliczyć można wysoką moc, a także dodatek do barwy światła odcienia czerwonego oraz żółtego.

pixel