Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aeroponik Systems

( ilość produktów: 18 )

Nowoczesne możliwości zapewniają optymalizację kosztów z uwzględnieniem zachowania komfortu i wygody. Proces automatyzacji znacząco usprawnia działania, które dotychczas zabierały mnóstwo czasu oraz niejednokrotnie prowadziły do marnowania nadmiernego zużycia wody i energii. Jednym z korzystnych sposobów wykorzystywanych w hodowli przemysłowych roślin ozdobnych i jadalnych jest dostępny w naszej ofercie system Aeroponik. To proces produkcji roślinnej odbywający się bez udziału środowiska stałego. Rośliny umieszczone na powierzchni z tworzywa sztucznego mają dostęp do niezbędnych do rozwoju soli, nawadniane są za pośrednictwem aerozolu. Mimo iż proces wydaje się dość abstrakcyjny, jego użytkowanie stanowi niebywałą wartość nie tylko dla hodowcy, ale również dla środowiska naturalnego. 

Nowoczesny system Aeroponik

System Aeroponik z pewnością wymaga zaangażowania, wiedzy i doświadczenia, choć finalnie proces obsługi kompletnego układu nawadniającego nie jest skomplikowany. Dzięki optymalnemu, sztucznemu siedlisku roślina ma zapewniony maksymalny komfort, co przekłada się na jej szybki wzrost, a w konsekwencji - właściwy rozwój. Ponadto aeroponiczny system wertykalny umożliwia intuicyjny proces przesadzania roślin bez ryzyka uszkodzenia systemu korzeniowego, co jest bardzo istotne w perspektywie uzyskania docelowej satysfakcji i maksymalnej ochrony rośliny przed czynnikami niekorzystnymi. 

Zalety Aeroponik Systems

Aeroponik Systems to przede wszystkim automatyzacja znacząco ułatwiająca pracę i osiąganie optymalnych wyników zgodnych z indywidualnymi potrzebami. Atutem systemu pozostaje niskie zużycie wody i substancji odżywczych, ponieważ proces dostarczania niezbędnych wartości jest automatycznie kontrolowany. Rośliny mają zapewnione właściwe środowisko bez ryzyka przesuszenia i nadmiernego zawilgocenia. Dodatkowo opcja bez mediowa, czyli pozbawiona gruntu, umożliwia dostęp do masy korzeniowej i możliwość obserwacji procesów. Nie bez znaczenia pozostaje dość względna łatwość czyszczenia oraz  sterylizacji systemu, co przekłada się na wygodę w czasie pracy. Do atutów systemu wykorzystującego aeroponikę zaliczyć można również ograniczenie utylizacji mediów do minimum, co ma korzystny wpływ nie tylko na jakość pracy i zmniejszenie kosztów uprawy, ale również na środowisko naturalne. 

System Aeroponik dla doświadczonych hodowców

Istnieje wiele zalet automatycznego systemu uprawy w konstrukcji wykonanej z tworzywa sztucznego. System Aeroponik ma więc spore grono zwolenników, którzy doceniają szybkość wzrostu, optymalizację czasu i kosztów uprawy. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie nie jest przystosowane dla amatorów. System wymaga doświadczenia w monitorowaniu procesów, dopasowywaniu odpowiedniej temperatury oraz innych czynników, które mogą wpłynąć na jakość uprawy. Nawet niewielkie zaniedbanie może być powodem niepowodzeń i zniszczenia roślin. Dla początkujących użytkowników polecana jest hydroponika zapewniająca większą swobodę działania. Dostępny w naszej ofercie system Wilma z pewnością zagwarantuje większą satysfakcję dla osób rozpoczynających przygodę z hodowlą opartą na automatyzacji.  

pixel