Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lampy do hodowli roślin - oświetlenie do growboxa

( ilość produktów: 165 )

Aby uprawa roślin przebiegała w odpowiednich warunkach i atmosferze oraz, aby systematycznie przynosiła zyski, potrzebuje najistotniejszego czynnika, jakim jest światło. W okresie wiosenno-letnim, zapewnienie prawidłowego poziomu oświetlenia jest łatwe do osiągnięcia – dni stają się dłuższe, słońce przyjemnie grzeje, dzięki czemu rośliny ładnie rosną, tym samym dając owocne plony. Niemniej jednak polska strefa klimatyczna znana jest z deficytu światła, które daje o sobie znać, szczególnie w miesiącach jesienno-zimowych. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z hodowli roślin, przez co naraża się na odczuwalne straty. Zamiast jednak poddawać się, warto postawić na skuteczne oświetlenie, które w wspomoże rozwój roślin w cyklu całorocznym. W ofercie naszego sklepu internetowego przygotowaliśmy wiele propozycji – wśród nich znalazły się m.in. lampy do hodowli roślin.

Hodowla roślin – postaw na wysokiej jakości lampy

Zanim zapadnie decyzja o wyborze konkretnego oświetlenia do uprawy roślin, warto zwrócić uwagę na naturalne zapotrzebowanie flory. Każdy rodzaj hodowanych roślin potrzebuje innego spectrum, czyli innych lamp do uprawy. Ma to znaczenie, ponieważ prawidłowe pobieranie wody czy też pokarmu z gleby, a co za tym idzie odpowiedniego wpływu na wzrost wegetatywny i kwitnięcie, zachodzi w innych warunkach naświetlenia, a dokładnie w ilości procentowej danej barwy obecnej w źródle światła. Jako grupa profesjonalistów, jesteśmy wyczuleni na punkcie szerokiego wyboru produktów, dlatego też w naszej ofercie przygotowaliśmy lampy HPS i MH o podwyższonej wydajności, nowoczesne lampy typu LED oraz akcesoria związane z oświetleniem do uprawy roślin np. odbłyśniki o bardzo dużym refleksie odbijanego światła czy też cyfrowe układy zasilające do lamp sodowych i metalohalogenkowych.

Growbox i skuteczne oświetlenie – wyhoduj piękne rośliny!

Growbox to nic innego, jak namiot lub szafa, w której swobodnie można prowadzić uprawę roślin w trybie indoor. Jako niezastąpiony pomocnik, odpowiedzialny jest za zachowanie wszelkich niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju kwiatów, ziół, a nawet warzyw. Zanim zostanie dokonany wybór odpowiedniego Growboxa, warto wziąć pod uwagę, ilość roślin, która znajdzie się w namiocie. To nie jedyny istotny aspekt związany z szafą do hodowli kwiatów. Po wybraniu gatunków roślin, przychodzi czas na oświetlenie – jaka lampa do Growboxa okaże się strzałem w dziesiątkę?

Lampa do Growboxa – jaką wybrać?

Trzy podstawowe rodzaje oświetlenia stosowane w Growboxach to lampy sodowe (HPS), lampy CFL oraz lampy typu LED. To najpopularniejsze produkty, wybierane zarówno przez początkujących wielbicieli zielonych przyjaciół, jak i zaawansowanych „growerów”. W przypadku, gdy poszukują Państwo po raz pierwszy idealnego oświetlenia do uprawy indoor, to warto zaznaczyć, iż każda z proponowanych lamp stwarza trochę inne warunki przy hodowli kwiatów, ziół czy warzyw.

Uprawa indoor – jakiego typu oświetlenie warto zastosować?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia w Growboxach, są lampy sodowe (HPS). Dlaczego? Cechą charakterystyczną tego typu oświetlenia jest wysoka wydajność i duża moc, dzięki czemu jedno źródło światła może oświetlić dużą powierzchnię prowadzonej hodowli – nawet do dwóch metrów kwadratowych.

Lampa do Growboxa – odpowiednia energia dla roślin

Innowacyjną propozycją do uprawy roślin w namiocie jest lampa typu LED. Przede wszystkim oświetlenie to doceniane jest przez wymagających hodowców za bardzo wysoką skuteczność. Proponowane modele wykonane w nowoczesnych technologiach odznaczają się niską temperaturą pracy. W uprawie indoor więc odnajdą się wspaniale, ponieważ hodowcy nie będą mieć problemu z usunięciem ciepła. To produkt szczególnie polecany początkującym „growerom”, ponieważ nie ma obowiązku zaopatrywać przestrzeń roślinnych hodowli w wydajną wentylację. To natomiast przekłada się na optymalne koszty, co ściśle wiąże się z walorem oszczędności. Skoro o niej mowa, warto także wspomnieć, iż obecna na pokładzie lampy LED innowacyjna technologia, sprawia, iż przy zachowaniu większej wydajności możliwa jest lepsza energooszczędność.

Lampy do hodowli konopi – na co warto postawić?

Obalamy wszelkie stereotypy – hodowla konopi bez dobrze dobranego oświetlenia nie istnieje! Uprawa tego typu roślin potrzebuje światła do przeprowadzania wydajnego procesu fotosyntezy. Warto zaznaczyć, iż w zależności od dostarczenia odpowiedniej ilości światła zależy jakość plonów.

Lampa do uprawy roślin – wszystko zaczyna się od światła

Na jakie lampy do hodowli konopi warto więc postawić? Jednym z popularnych wyborów jest oświetlenie metalohalogenkowe (MH), które daje światło niebiesko- białe. Barwa, dzięki której uprawa konopi przebiega w prawidłowych warunkach to 4500K i 6000K. Lampy MH stosowane są na etapie rozwoju, do ukorzeniania klonów oraz roślin matek. Dla odmian automatycznie kwitnących rekomendujemy lampy sodowe (HPS), które skutecznie oddziałują na wzrost roślin. Oświetlenie tego typu jest wydajne. Charakteryzujące się światłem pomarańczowym (barwa 2000K), pozytywnie wpływa na proces kwitnięcia konopi. To jednak nie sprawia, iż faza wegetatywna w tego typu warunkach kończy się niepowodzeniem. W przypadku, gdy jednak hodowcy obawiają się negatywnych skutków ubocznych, rekomendowane są żarówki typu DUAL, które świetnie sprawdzą się zarówno na etapie kwitnienia, jak i w fazie wegetatywnej roślin. Proponowane przez nas oświetlenie do hodowli warzyw, kwiatów, ziół odznacza się wysoką jakością wykonania. To natomiast przekłada się na długotrwałość i wytrzymałość komponentów. W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są lampy do uprawy roślin w trybie indoor – Growbox czy też do hodowli konopi. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić do zakupów!

pixel