Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bio Nova

( ilość produktów: 25 )

Bio Nova to holenderski producent wysokiej jakości nawozów, odżywek oraz organicznych stymulatorów wzrostu i kwitnienia. Produkty tej marki idealnie wpisują się w oczekiwania zarówno początkujących hodowców, jak i doświadczonych ogrodników. W ofercie naszego sklepu internetowego domowauprawa.pl oferujemy Ci różnego rodzaju preparaty Bio Nova o rozmaitych pojemnościach. Wśród wielu pozycji znajdziesz środki przeznaczone do zastosowania w każdym stadium rozwoju rośliny. Marka zwraca dużą uwagę na to, aby ich produkty były ekologiczne, dlatego są one bezpieczne dla środowiska naturalnego. Zachęcamy Cię do poznania pełnej oferty Bio Nova.

Preparaty od Bio Nova

Preparaty, jakie oferuje holenderski producent, mają wiele zalet. Wśród nich warto wymienić, że:

  • są bezpieczne dla środowiska,
  • oferowana różnorodność preparatów pozwala wybrać ten, który jest potrzebny danej roślinie,
  • są bardzo wydajne,
  • preparaty są specjalnie dostosowane do różnych potrzeb kwiatów i roślin.

Bio Nova Autoflower

Coraz więcej hodowców decyduje się na uprawę roślin automatycznie kwitnących. Jest to uzasadnione tym, że tego rodzaju rośliny dają piękne kwiaty w bardzo krótkim czasie. Marka Bio Nova z myślą o tego typu roślinach stworzyła specjalny preparat Autoflower SuperMix. To nawóz, który składa się z makroelementów oraz organicznych ekstraktów z alg i ziół. Do jego zalet należą:

  • stymulowanie w roślinach własnej produkcji hormonów,
  • wzmocnienie systemu korzeniowego.

Bio Nova Autoflower SuperMix dostępny jest w naszym sklepie internetowym domowauprawa.pl w opakowaniach o pojemności 1 litra, 5 i 20 litrów. Produkt ten jest bardzo wydajny, dlatego stanowi inwestycję na bardzo długi czas użytkowania. Należy go podawać od trzeciego tygodnia kwitnienia.

Bio Nova AlgaeMix

AlgaeMix to w 100% organiczny ekstrakt stworzony z morskich glonów. Może być mieszany z różnego rodzaju nawozami. To produkt, który stymuluje optymalny rozwój korzeni, skutecznie chroni oraz kontroluje choroby roślin. Jednak to nie wszystko, czym może się pochwalić prezentowany preparat. Reguluje on wchłanianie składników odżywczych, a dzięki obecności aż 25 pierwiastków śladowych pełni on funkcję biokatalizatora przyspieszającego naturalne reakcje chemiczne. Dostępny jest on w opakowaniu o pojemności 1 litra. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja od Bio Nova, zapoznaj się bliżej z jej właściwościami.

Naturalny biokatalizator BN-Zym

BN-Zym od marki Bio Nova to naturalny przyspieszacz procesu. Jego formuła oparta jest na specyficznych enzymach. To one stymulują zdolność utrzymania wody, zmniejszając przy tym naprężenie, jakie wywołuje woda. Dzięki temu wnika ona do podłoża znacznie szybciej. Ponadto BN-Zym dostarcza również tlen. Enzymy są wyspecjalizowanymi białkami i działają jako katalizatory w wielu procesach biochemicznych. Preparat ten szybko przemienia odpady i dostarcza je w formie przyswajalnych składników. Sprawia to, że podłoże staje się czyste i wolne od zbędnych komponentów. Dawkowanie prezentowanego produktu prezentuje się następująco:

  • gleba/coco – wystarczy dodać do roztworu nawozowego 30 mililitrów na 100 litrów,
  • wełna mineralna – wystarczy dodać do roztworu 30 mililitrów nawozu na 100 litrów,
  • hydrosystemy – należy dodać do rozwiązania nawozów 50 mililitrów na 100 litrów.

Odżywki i stymulatory od Bio Nova

Produkt SprayMix opracowany przez markę Bio Nova to czysta biologiczna odżywka, która jest nietoksyczna. Zawiera w swoim składzie morskie algi oraz ekstrakty organiczne. Poza tym w SprayMix obecne są pierwiastki śladowe, naturalne kwasy tłuszczowe oraz hormony. Składniki te wspomagają wzrost i kwitnienie roślin oraz zapewniają prawidłowy metabolizm. Obok odżywki dolistnej SprayMix znajdziesz również różnego rodzaju stymulatory. Jednym z nich jest preparat X-cel Booster doskonały na fazę wzrostu i kwitnienia. Stymuluje on metabolizm, w szczególności fotosyntezę. Ponadto roślina dzięki niemu rozwinie bardzo obszerny system korzeniowy. Zapoznaj się także z innymi przygotowanymi przez nas odżywkami i stymulatorami.

Gleba i jej pH – czy ma znaczenie dla uprawy roślin?

Wpływ pH gleby na wzrost roślin jest bezdyskusyjny. Jednak nie zawsze jego poziom jest adekwatny do roślinności, którą planujemy uprawiać na wybranej powierzchni. Istnieją jednak sposoby pomagające zmienić pH. Jest nim zastosowanie regulatora Bio Nova pH+ lub pH-. Głównym zadaniem tych preparatów jest podwyższenie lub zmniejszenie poziomu pH. Ich zastosowanie wspiera system korzeniowy, dzięki czemu roślina lepiej pobiera wodę. Jest to bardzo ważne w okresie wysokich temperatur. Należy też pamiętać, że jeśli gleba ma odczyn kwaśny, to nie jest to dobra wiadomość. Takie pH powoduje, że zmienia się jego różnorodność mikrobiologiczna i pogarsza się jej struktura. Jednak niezależnie od tego, czy podłoże jest zasadowe czy kwaśne, warto sięgnąć po regulator Bio Nova pH+ lub pH-. Już dziś możesz go zamówić w sklepie domowauprawa.pl w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą marki Bio Nova, a w razie pytań do kontaktu. Czekamy na Ciebie!

pixel