Darmowa dostawa od 199,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

EazyPlug

( ilość produktów: 14 )

W tej kategorii produktów znajdziesz specjalnie przygotowane podłoża do skutecznego kiełkowania roślin. Produkty te pomogą Ci na pierwszym, bardzo ważnym etapie uprawy roślin. Jeśli masz nasiona lub pestki rzadkich roślin, to ważne jest, by jak najwięcej nasion zakiełkowało. Profesjonalne podłoże Eazy Plug pomoże Ci w łatwy sposób wykorzystać wszystkie zdobyte nasiona. W naszej ofercie znajdziesz tacki z kostkami do kiełkowania nasion, propagatory, ziemię do wysiewu i pikowania. W pierwszym etapie uprawy roślin bardzo ważne jest, by zaraz po wysianiu nasion zapewnić stabilne i optymalne warunki wzrostu dla roślin. Młode roślinki są bardzo delikatne i wrażliwe na każdą zmianę warunków. Dlatego musisz otoczyć je troską i uważnie obserwować zachodzące zmiany. O co na samym początku należy zadbać? Aby kiełkowanie było skuteczne, musisz zapewnić stabilną temperaturę, wilgotność i dobre oświetlenie. Kiedy rośliny wzejdą i będą mieć kilka centymetrów, to stale kontroluj wilgotność podłoża. Wraz ze wzrostem rośliny zwiększa się jej zapotrzebowanie na wodę. Łatwiej w tym okresie dochodzi do przesychania podłoża. Nasze zestawy do kiełkowania i pikowania Eazy Plug ułatwią Ci ten najważniejszy etap w rozwoju rośliny. 

Propagatory Eazy Plug - co to takiego? 

Propagator to nic innego jak specjalny pojemnik przeznaczony do kiełkowania roślin. Można go określić mianem mini szklarni, która zabezpiecza rośliny na pierwszym etapie ich wzrostu. Ten specjalistyczny pojemnik jest niezwykle przydatny i poręczny. Pozwala na wysianie nasion blisko siebie i zapewnienie im optymalnych warunków do kiełkowania i wzrostu tj. wentylację, nawodnienie oraz oświetlenie. W naszym sklepie dostępne mamy propagatory do kiełkowania na 12 lub 24 nasiona. Dostępne są one w zestawie z kostkami do wysiewu. Dodatkowo dla szczególnie wymagających roślin oferujemy propagator z podgrzewaną podstawą.

Kostki Eazy Plug do kiełkowania nasion

W naszej ofercie znajdziesz kostki na tacce w różnej wielkości. Od 6 sztuk do nawet 104 sztuk. Jeśli nie potrzebujesz tacki, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup samych kostek. W naszym sklepie mamy dostępne opakowania w ilości 50 lub 100 sztuk. Kostki Eazy Plug wykonane są z materiałów organicznych tj. perlit, włókno kokosowe, mieszanka torfów. Dodatkowo zostały uzupełnione o nawóz potrzebny roślinom w etapie kiełkowania i pierwszych tygodni wzrostu. Co ważne, podłoże Eazy Plug ma właściwą wartość pH oraz EC. Wszystkie te czynniki pozytywnie wpłyną na kiełkowanie i pozwolą Ci w łatwy sposób zadbać o swoje roślinki na początkowym etapie ich uprawy. 

W jaki sposób prawidłowo przygotować podłoże Eazy Plug?

Poniżej pokrótce opiszemy jak przygotować podłoże do wysiania nasion.

 • Kostki Eazy Plug namaczamy w wodzie przez kilkanaście sekund tak, by cała kostka nasiąkła wodą. Następnie delikatnie wyciskamy kostkę, aby usunąć nadmiar wody.
 • Nasączone kostki wkładamy do tacki, a tackę do propagatora. Na dnie propagatora możemy wysypać cienką warstwę perlitu. Będzie on pochłaniał nadmiar wody i jednocześnie stanowił bufor wody dla wschodzących roślin. 
 • Pamiętaj, by kostki nie były mokre, a jedynie wilgotne. Na dnie propagatora nie może zbierać się woda. 
 • W każdej kostce Eazy Plug zrób nieduży otwór, około 3 mm (możesz wykorzystać w tym celu długopis lub ołówek) 
 • Wsadź ziarenko.
 • Następnie możesz spryskać kostkę wodą z ukorzeniaczem o odpowiednim pH i zamknąć propagator.
 • Dzięki otworom znajdującym się w mini szklarni rośliny będą miały zapewnioną odpowiednią wentylację.
 • Na koniec zadbaj o odpowiednią temperaturę dla wysianych nasion. Jest ona zależna od rodzaju roślin. Zazwyczaj kształtuje się od 24 do 29 stopni Celsjusza przy kiełkowaniu oraz 20-22 stopni, jeśli rośliny już wyrosną.

Eazy Plug - dla jakich upraw?

Tace do wysiewu Eazy Plug przeznaczone są dla wszystkich rodzajów roślin, takich jak papryka, pomidory, cukinie, ogórki, selery, pory, kalafior, kapusta, pomidory i wiele innych warzyw, kwiatów i ziół. W naturalnych warunkach w naszym kraju rośliny wschodzą późną wiosną. Słońce świeci wtedy mocniej, a gleba jest rozgrzana po zimie i wilgotna. Są to idealne warunki dla kiełkowania. Całe zadanie polega na jak najlepszym odwzorowaniu warunków naturalnych w Twojej domowej uprawie. Z zestawami Eazy Plug w wygodny i łatwy sposób zapewnisz swoim nasionom najlepsze warunki do kiełkowania. Nie eksperymentuj i nie ryzykuj, że nasiona nie wzejdą, wybierz sprawdzone rozwiązanie. 

Kiełkowanie nie musi być trudne!

Poniżej wymieniamy największe plusy kiełkowania z Eazy Plug

 • Sadzonki z tacek Eazy Plug łatwo się wyjmuje, co ułatwia przesadzanie roślin do większych doniczek.
 • Zestawy zapewniają doskonały przepływ wody i powietrza, co jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego rośliny.
 • Podłoża do kiełkowania Eazy Plug mają optymalne dla roślin pH oraz EC.
 • Są gotowe do użycia i zawierają odpowiednio dobraną dawkę nawozu potrzebną do prawidłowego wystartowania roślin z nasion.
 • Wykonane są z materiałów organicznych i nadają się do kompostowania.
 • Są łatwe w użyciu.
 • Kostki Easy Plug buforują wodę, dzięki czemu na dłużej zapewniają optymalną wilgotność niezbędną do kiełkowania roślin i ich wzrostu w początkowej fazie.

Jeśli zakupiłeś pestki lub nasiona rzadkich roślin, to zadbaj o to, by je wykorzystać w 100%. Nie marnuj cennych nasion. Zapewnij optymalne warunki dla kiełkowania z zestawami Eazy Plug

pixel