Sweet Jane II NO MERCY 1 L - na fazę kwitnienia
- Sweet Jane 2 dla drugiej połowy fazy kwitnienia (NPK 2-4-9). Bio-mineralny nawóz, którego wszystkie mikroelementy są w części mineralnej chelatowej. Żelazo Fe-EDDHA w wiązaniach chelatowych, które pozwala roślinie wykorzystać żelaza w szerokim zakresie pH
Sweet Jane łączy główne składniki odżywcze z biologicznymi stymulantami.
Maksymalna zalecana dawka dla Sweet Jane 1 i 2 to 5 ml na 1 litr wody dla dojrzałych roślin. Użyj połowę dawki dla roślin mniejszych niż 30 cm. Używaj odżywki przy każdym podlewaniu.
Schemat używania:
Standardowy układ nie bierze pod uwagę ani licznych różnic w podłożach, ani również objętości gleby czy wpływu na nią dodatkowych wymaganych składników odżywczych. Przy wystarczającej ilości dobrej gleby organicznej, roślina może rozwijać się bez nawozów.
Zastosowanie się do poniższych wskazówek pomoże ustalić odpowiednią koncentrację:
- wraz ze wzrostem temperatury należy użyć mniej składników odżywczych w celu uniknięcia palenia liści;
- jeśli z jakiegoś powodu roślina spowolni rozwój, należy zmniejszyć dozowanie;
- więcej ziemi, tym mniej nawozów;
- jeśli roślinę zasadzi się w bogatej glebie, należy ją podlewać czystą wodą bez składników odżywczych, przez co najmniej pierwsze dwa tygodnie. Korzystanie z nawozów na liście zalecane jest w ciągu pierwszych 10 dni w celu zapewnienia, że wszystkie mikroelementy są dostępne dla sadzonek.
Dlaczego dwa składniki odżywcze do kwitnienia?
W trakcie rozwoju, roślina wymaga różnych proporcji składników odżywczych. Przez pierwsze tygodnie kwitnienia roslina wciąż rośnie w górę, podczas gdy producja kwiatów jest niska. Zmieni się to w okresie dojrzewania.
Prowadząc uprawy ziemne, istnieje ryzyko podawania większej ilości jednego z elementów N, P lub K. Pierwiastki które nie są wykorzystane przez rośliny pozostają w glebie. Po czasie, z powodu soli odkładających się w glebie, wartość EC dochodzi do wysokiej wartości. Jest to niekorzystne dla rośliny, ponieważ wpływa to na jej zdolność do wchłaniania wody. Duże stężenie minerałów w podłożu jest również szkodliwe dla mikroflory. Dlatego też wielkość dawek składników odżywczych jest ważna, aby zapobiec gromadzeniu się nadmiaru soli. Należy zachować ostrożność, ponieważ nie jest możliwe wypłukanie nadmiaru nawozów bez topienia korzeni.
Korzenie łatwo pobierają wodę, gdy stężenie substancji odżywczych w glebie jest niskie (niskie EC). Odpowiada za to ciśnienie osmotyczne, wywołane wyższym stężeniem jonów w komórkach roślinnych, niż w otaczającym podłożu.
Jeśli stężenie jonów wokół korzeni jest wyższe (o wysokiej EC), niż wewnątrz komórek roślinnych, roślina musi się dostosować, aby móc pobierać wodę. W tym momencie rozwoju roślina wygląda wciąż dobrze, ale zdolność do wchłaniania wody jest znacznie zredukowana. Dalsze podnoszenie EC spowoduje konsekwentne spowolnienie rozwoju roślin.